IMDB

DVD
Z archiwum X sezon 2 [BOX] [7DVD]

44999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 11 godzin 47 minut,
a otrzymasz produkt już w poniedziałek!

Sprawdź warunki
Kategoria Seriale zagraniczne | Thrillery | Fantasy | Science Fiction | Wydania kolekcjonerskie
Reżyseria Chris Carter
Obsada Stephen McHattie, David Kaye, Robert Patrick więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Archiwum X to sekcja FBI, powołana przez Hoovera do badania wszelkich zjawisk niewyjaśnionych i paranormalnych. Jedynymi pracownikami sekcji są entuzjastyczny Fox Mulder i sceptyczna Dana Scully. Serial utrzymany jest w paradokumentalnej konwecji (dokładna data i miejsce zdarzeń). W kolejnych epizodach agenci rozwiązują zagadki tajemniczych zdarzeń mających miejsce na terenie USA, DYSK 1
, Odcinek 1: LITTLE GREEN MEN
, Archiwum X zostało zamknięte. Mulder i Scully prowadzą standardowe sprawy jako agenci FBI. Mulder wybiera się w tajemnicy do Puerto Rico, aby uprzedzić rządową ekipę, która ma zniszczyć dowody świadczące o nawiązaniu kontaktu z istotami pozaziemskimi.
, Odcinek 2: THE HOST
, Agent Mulder tropi humanoida - niebezpiecznego potwora pasożytującego w podmiejskim systemie kanalizacyjnym.
, Odcinek 3: BLOOD
, Mulder i Scully prowadzą śledztwo w sprawie serii wyjątkowo brutalnych zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że morderstw dopuścili się „zwykli” mieszkańcy małego miasteczka.
, Odcinek 4: SLEEPLESS
, Śledztwo naprowadza Muldera oraz jego nowego partnera Aleksa Kryceka na trop naukowca biorącego udział w eksperymencie mającym na celu stworzenie super żołnierzy, którzy nie muszą spać.
, DYSK 2
, Odcinek 5: DUANE BARRY
, Agent FBI, Duane Barry, uważa, że został uprowadzony przez obcych. Chce zostać wysłuchany, przetrzymuje więc swego psychiatrę jako zakładnika.
, Odcinek 6: ASCENSION
, Druki odcinek poświęcony Duane’owi Barry’emu, agentowi, na którym kosmici prowadzili eksperymenty. Skinner reaktywuje Archiwum X. Agentka Scully znika w tajemniczych okolicznościach.
, Odcinek 7: 3
, Mulder łączy serię śmierci z grupą współczesnych wampirów, a nie - jak głosi wersja oficjalna - z atakami niedźwiedzi.
, Odcinek 8: ONE BREATH
, Scully zostaje odnaleziona w prowincjonalnym szpitalu. Agentka jest w śpiączce. Mulder podejrzewa, że za jej zniknięcie i obecny stan, jest odpowiedzialny rząd.
, DYSK 3
, Odcinek 9: FIREWALKER
, Naukowcy badający wnętrze aktywnego wulkanu odkrywają nieznaną pasożytniczą formę życia.
, Odcinek 10: RED MUSEUM
, Farmerzy z jednego z miasteczek w Wisconsin podejrzewają, że za uprowadzeniami odurzonych narkotykami nastolatków stoją członkowie pewnej sekty.
, Odcinek 11: EXCELSIS DEI
, W Excelsis Dei - domu opieki dla starszych, niedołężnych ludzi, zostaje brutalnie zaatakowana pielęgniarka. Kobieta twierdzi, że napastnik był niewidzialny. Mulder i Scully starają się dowiedzieć, kto odpowiada za napad. Czy są to rzeczywiście złe duchy...?
, Odcinek 12: AUBREY
, Ciężarna kobieta ma przerażające wizje. Ukazują jej się obrazy seryjnych zabójstw popełnianych na przestrzeni pół wieku. Mulder i Scully, podążając za jej wskazówkami, znajdują kolejne ciała...
, DYSK 4
, Odcinek 13: IRRESISTIBLE
, Agenci Mulder i Scully ścigają fetyszystę, który kolekcjonuje fragmenty ciał pięknych dziewcząt. Scully jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
, Odcinek 14: DIE HAND DIE VERLETZ
, Grupa nastolatków, podczas zabawy, wywołuje złego ducha. Jeden z chłopców ginie. Miejscowy szeryf obawia się, że chłopak padł ofiarą nieznanej sekty, wzywa więc na pomoc agentów Archiwum X.
, Odcinek 15: FRESH BONES
, Mulder podejrzewa, ze za śmierć dwóch żołnierzy w obozie dla haitańskich uchodźców odpowiedzialni są wyznawcy voodoo
, Odcinek 16: COLONY
, Mulder prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych zaginięć trójki identycznych lekarzy i tropi mordercę, który potrafi zmieniać kształt ciała. W tym odcinku pojawia się też kobieta podająca się za Samanthę, zaginioną przed laty siostrę Foxa.
, DYSK 5
, Odcinek 17: END GAME
, Załoga łodzi podwodnej na morzu Beauforta zostaje zaatakowana przez tajemniczy statek. Mulder odnajduje kobiety - klony, wyglądające dokładnie jak jego siostra Samantha.
, Odcinek 18: FEARFUL SYMMETRY
, W ZOO w Idaho zostaje popełnionych kilka zbrodni. O napaści podejrzane są zwierzęta. Świadkowie mówią jednak o działaniu niewidzialnej siły.
, Odcinek 19: DØD CALM
, Mulder i Scully jadą do Norwegii, by poznać tajemnicę tzw. Eksperymentu Filadelfijskiego, prowadzonego na zlecenie rządu USA podczas II wojny światowej.
, Odcinek 20: HUMBUG
, W miasteczku na Florydzie zostaje zamordowany artysta cyrkowy. Zbrodnia jest podobna do zabójstw popełnianych na przestrzeni ostatnich 28 lat.
, DYSK 6
, Odcinek 21: THE CALUSARI
, Dwulatek zostaje zabity przez miniaturową kolejkę w parku, a jego rodzinę nęka seria innych tragicznych zdarzeń. Są one na tyle zagadkowe, że do akcji wkraczają agenci Archiwum X.
, Odcinek 22: F. EMASCULATA
, Scully prowadzi badania nad rozprzestrzeniającą się w więzieniu śmiertelną chorobą zakaźną. Mulder ściga dwóch zarażonych, zbiegłych więźniów.
, Odcinek 23: SOFT LIGHT
, Z hotelu w Richmond znika w tajemniczych okolicznościach kilka osób. Agenci Archiwum X zatrzymują naukowca, który - dosłownie! - boi się własnego cienia.
, Odcinek 24: OUR TOWN, Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w przetwórni mięsa. Jej kierownictwo może być powiązane z zaginięciem kilku osób.
, DYSK 7
, Odcinek 25: ANASAZI
, Mulder otrzymuje od hakera dyskietkę zawierającą tajne informacje. Dotyczą one ukrywania przez Departament Obrony USA dowodów potwierdzających istnienie życia w kosmosie.
, Cała prawda o Sezonie Drugim, Chris Carter opowiada o Sezonie Drugim, Tajniki efektów specjalnych, Na planie, Wycięte sceny, Zwiastuny
EAN 5903570134029
Dział DVD
Data premiery 2008-04-15
Tytuł oryginalny X Files, The Season 2
Kraj USA, Kanada
Rok produkcji 1998, 1993
Termin premiery kinowej 1996-03-20
Reżyseria Chris Carter
Kategoria wiekowa (MPAA) TV-PG
Czas trwania 1125
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, Cała prawda o Sezonie Drugim, Chris Carter opowiada o Sezonie Drugim, Tajniki efektów specjalnych, Na planie, Wycięte sceny, Zwiastuny
Sezon 2
Obraz 4:3, 1,33:1
Region DVD 2
Opakowanie BOX
Napisy
 • polskie
 • angielskie
 • duńskie
 • szwedzkie
 • norweskie
 • fińskie
 • portugalskie
 • słoweńskie
 • bułgarskie
 • chorwackie
 • czeskie
Dźwięk
 • Dolby Digital 2.0 polski
 • Dolby Digital 2.0 angielski
 • Dolby Digital 2.0 czeski