IMDB

DVD
Uniwersalny żołnierz [DVD]

999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 1 dnia 21 godzin 21 minut,
a otrzymasz produkt już w wtorek !

Sprawdź warunki
Kategoria Science Fiction | Sensacyjne
Reżyseria Roland Emmerich
Obsada Thomas Rosales Jr., Rance Howard, Richard Nixon więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Widowiskowe science-fiction. Jest to opowieść o poległych w Wietnamie żołnierzach, którzy są najpierw criogenicznie zamrażani a następnie po 25 latach odmrażani i w specjalnym laboratorium "przerabiani" na cyborgi. Stwory te mające ludzkie ciało i częściowo zachowany mózg (bez pamięci i przeszłości - teoretycznie) + elektroniczny implant sterujący. Ci "żołnierze" posłusznie i dokładnie wykonują rozkazy bez względu na ich słuszność lub nie.

Mają stanowić nową broń do walki z wszelkimi przeciwnikami - nieczuli i bezwzględni. Ale jeden z nich, Luc (Van Damme) pod wpływem szoku zaczyna przypominać sobie swoją "żywą" przeszłość. Okazuje się że zginął on w gwałtowny sposób, podczas jednej z akcji w wietnamskim lesie gdzie próbował powstrzymać innego brutalnego i okrutnego żołnierza amerykańskiego - Andrewa (D.Lundgren), który pod wpływem szału chciał zamordować niewinną dziewczynę."Uniwersalni" biorą udział w akcji przeciwko terrorystom, którą przypadkiem zainteresowuje się pewna dziennikarka Veronika. Dziennikarka próbuje się potajemnie czegoś dowiedzieć o niezwykłej jednostce przekradając się do tajnej bazy gdzie stacjonują cyborgi, niestety zostaje nakryta i Luc, przypadkiem ratuje ją przez pojmaniem i pomaga w ucieczce. Luc aby móc odpocząć musi leżeć w lodzie, ucieka więc z Veroniką szukając miejsca gdzie taki lód mógłby być.

Efektowne pościgi z dużą ilością wybuchów i kraks zadowolą fanów kina akcji. Finał jest typowym pojedynkiem herosów gdzie padają setki ciosów i rozpadają się ściany i meble. Jest też 'klasyczne" już przełamanie pod koniec filmu, gdy Luc "prawie" pokonany - tak sądzą widzowie i Andrew, nagle podnosi się z błota przed domem swoich rodziców i rewanżuje się ostatecznie na Andrewie rozstrzygając kto ma wygrać tą batalię. Film jest z jednej strony próbą przedstawienia problemu badań genetycznych i ich konsekwencji w przypadku badań na ludziach. Z drugiej strony jest też analizą zachowań konkretnego człowieka, który pod wpływem ingerencji w jego ciało zmienia się w nową istotę, a jednocześnie chce być nadal człowiekiem. Ma resztki wspomnień, czuje i ma skrupuły. Po przykrywką kina akcji ukryta jest krytyka i ostrzeżenie przed naukowymi nadużyciami. Wciąż żywa jest w wojsku pokusa taniej armii, bezdusznych cyborgów, ale może to być zgubne także dla samych twórców takich stworów.
EAN 5908312537441
Dział DVD
Tytuł oryginalny Universal Soldier
Kraj USA
Rok produkcji 1992
Reżyseria Roland Emmerich
Scenariusz Dean Devlin, Christopher Leitch, Richard Rothstein
Muzyka Christopher Franke
Kategoria wiekowa (MPAA) R
Czas trwania 99
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, Komentarz reżysera Zwiastuny kinowe Uniwersalny żołnierz: Jak powstawał film - materiał filmowy Sceny z planu filmowego Wypowiedzi aktorów i twórców Sylwetki aktorów i twórców Zwiastuny innych filmów QDVD
Obraz 16:9, 2,35:1
Region DVD 2
Opakowanie keep case
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • polskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Dolby Digital 5.1 angielski