IMDB

DVD
Trylogia Sienkiewicza Pakiet [6DVD]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Historyczne | Seriale polskie | Wojenne | Przygodowe
Powiązania Ekranizacje Jerzego Hoffmana, Lata 60-te na DVD, Filmy polskie na DVD i Blu-ray
Kraj wydania Polska
Reżyseria David Yates, Jerzy Hoffman, Jerzy Hofmann
Obsada Daniel Olbrychski, Franciszek Pieczka, Laurence Richardson więcej
Polska wersja
Dźwięk
Opis "Ogniem i mieczem"
Pierwsza część Sienkiewiczowskiej Trylogii. Stepy Ukrainy i ziemie koronne Rzeczpospolitej w połowie burzliwego XVII stulecia.

Jan Skrzetuski, młody poseł księcia Wiśniowieckiego, w drodze powrotnej z Krymu ratuje życie samemu Chmielnickiemu. Wkrótce potem pomaga wydostać się z opresji kniahini Kurcewiczowej i jej pięknej bratanicy. Z wzajemnością zakochuje się w Helenie, przyrzeczonej atamanowi kozackiemu Bohunowi.
Wrą serca! Wrą też Dzikie Pola! Zbliża się wojna Kozaczyzny z Rzeczpospolitą...

"Pan Wołodyjowski"
Filmowa adaptacja trzeciej części Sienkiewiczowskiej Trylogii.

Polska, burzliwy XVII wieku, Pułkownik Michał Wołodyjowski, znany jako "pierwsza szabla Rzeczypospoliotej", fortelem wydobyty zostaje przez przyjaciela zza furty klasztornej. Z rozkazu hetmańskiego rusza ku Dzikim Polom, by strzec granic ojczyzny. Dowodzi polsko-tatarską załogą chrepitowskiej stanicy. Wiedzie życie żołnierza, pełne niebezpieczeństw i grozy, zbliża się bowiem inwazja turecka. Podczas szturmu Turków na Kamieniec Podolski dowodzi obroną twierdzy. Dochowuje złożonej przysięgi - nie poddaje się. Ginie pod gruzami kamienieckiej fortecy.

"Potop"
Najpopularniejsza część Sienkiewiczowskiej Trylogii.

Dzieje miłości Andrzeja Kmicica, chorążego orszańskiego i Oleńki Billewiczówny, rzucone na barwne tło historyczne najazdu szwedzkiego na Poskę w latach 1655-1660. Kmicic, początkowo opowiadający się po stronie kolaborujących z najeźdźcą Radziwiłłów, uświadamia sobie, że postępuje jak zdrajca narodu. Postanawia zrehabilitować się - porywa Bogusława Radziwiłła, co kładzie kres jego bujnej haniebnej biografii.

Pod przybranym nazwiskiem, Babinicz, z poświęceniem służy ojczyźnie, wsławiając się brawurowymi akcjami podczas obrony klasztoru na Jasnej Górze. Z nieodpowiedzialnego watażki staje się bohaterem narodowym. Jego męstwo i oddanie sprawie ojczyzny zostaje nagrodzone - Kmicic poślubia ukochaną Oleńkę.
EAN
Dział DVD
Tytuł oryginalny Trylogia Edycja Limitowana
Kraj wydania Polska
Kraj Polska
Rok produkcji 1968, 1974, 1999
Reżyseria David Yates, Jerzy Hoffman, Jerzy Hofmann
Scenariusz Jerzy Hoffman, Henryk Sienkiewicz, Wojciech Zukrowski, Adam Kersten
Muzyka Kazimierz Serocki
Studio Warner Bros, TVP
Czas trwania 633
Dodatki
  • bezpośredni dostęp do scen
Obraz 16:9
Region DVD 2
Liczba nośników [6xDVD]
Dźwięk
  • Dolby Digital 2.0 polski