DVD
Pink Floyd: The Wall [DVD]

6999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska999
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 2 dni 15 godzin 24 minut,
a otrzymasz produkt już w wtorek!

Sprawdź warunki
Kategoria Rock | Teledyski
Powiązania Pink Floyd PROMOCJA
Wykonawca Pink Floyd
Dźwięk
Napisy
Opis "Pink Floyd The Wall" to film wytwórni MGM brytyjskiego reżysera Alana Parkera opartym na albumie The Wall zespołu Pink Floyd z 1979 roku. Scenariusz napisał wokalista i basista zespołu, Roger Waters. Mimo że Waters sam początkowo planował obsadzić się w głównej roli, w rolę Pinka wcielił się Bob Geldof.
Tłem filmu jest muzyka z oryginalnego albumu Pink Floyd, w większości nagrana ponownie przez Watersa z udziałem innych muzyków oraz aranżacji orkiestrowych, bądź też zmieniona w postaci drobnych modyfikacji tekstu, czy melodii. Dwa z utworów, które nie znalazły się na płycie pojawiły się w filmie. "When the Tigers Broke Free" powstało specjalnie na potrzeby filmu, a "What Shall We Do Now?" nie zostało umieszczone na oryginalnym albumie dla oszczędności miejsca, wykonywane jednak było na koncertach. Film jest bogaty w metaforykę oraz symbolizm, głównie w sferze obrazu i dźwięku. Charakteryzuje go znikomość dialogów oraz niechronologiczność fabuły podążająca śladami przekazu muzyki Pink Floyd. Jedynymi utworami znajdującym się na albumie, które nie trafiły do filmu były "Hey You" (który dołączony został jako usunięta scena do wydania DVD) oraz "The Show Must Go On".
Około piętnastu minut materiału stanowią sekwencje animowane autorstwa Geralda Scarfe, mającego duży wpływ na ogólny wygląd produkcji. Animacje przedstawiają między innymi śmiałą i przerażającą wizję wojny, szczególnie niemieckiego bomardowania Anglii podczas II wojny światowej, akompaniowanego w filmie piosenką "Goodbye Blue Sky".
EAN 5099705019894
Dział DVD
Data premiery 2000-02-11
Wykonawca Pink Floyd
Wykonawca - główny Pink Floyd
Rok wydania 2000
Obraz 4:3, 1,33:1
Region DVD 2
Liczba nośników 1
Opakowanie keep case
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 angielski
  • PCM 2.0 angielski
Napisy
  • angielskie