DVD
Pakiet kostiumowy: Tess / Wichrowe Wzgórza / Valmont / Królowa Margot [BOX] [4DVD]

9999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Paczka w RUCHu799
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 22 godzin 45 minut,
a otrzymasz produkt już pojutrze !

Sprawdź warunki
Kategoria Kostiumowe
Powiązania Lata 70-te na DVD
Reżyseria Roman Polanski, Milos Forman, Patrice Chéreau więcej
Obsada Thomas Kretschmann, Colin Firth, Ian McNeice więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Tess:
Poetycka opowieść o zdradzie, namiętności i grzechu na podstawie wiktoriańskiej powieści Thomasa Hardy'ego "Tess of the d'Urbervilles". Ubogi woźnica John Durbeyfield dowiaduje się od miejscowego pastora, że prawdopodobnie jest potomkiem bogatego rodu d'Urberville. Ponieważ w okolicy mieszka rodzina o tym nazwisku, wysyła swoją szesnastoletnią córkę Tess do posiadłości rzekomych krewnych. Piękna młoda dziewczyna budzi zachwyt sir Aleca d'Uberville'a. Doprowadza on do krótkiego romansu, który dla niego jest tylko nieznaczącą przygodą, jednak całkowicie odmieni życie niewinnej i naiwnej Tess. Film otrzymał 5 Oscarów, 2 Cezary i 2 nagrody Bafta.
Valmont:
Ekranizacja słynnej powieści Choderlosa de Laclos Niebezpieczne związki. Francja, 1788 rok. Markiza de Merteuil, zdradzona przez swego kochanka, obmyśla wyrafinowany plan zemsty. Zawiera umowę z przystojnym kobieciarzem wicehrabią de Valmont. Ma on uwieść i pozbawić niewinności młodziutką Cecile - narzeczoną byłego adoratora markizy. W zamian za doprowadzenie pani de Tourvel do grzechu, pani de Merteuil obiecuje spełnić wszystkie zachcianki Valmont. Plan z pozoru prosty, komplikuje się, gdy w grę zaczynają wchodzić prawdziwe uczucia. 2 Cesary i nominacja do Oscara.
Wichrowe Wzgórza:
Adaptacja znanej powieści Emily Brontë z 1847 r. Akcja filmu toczy się w Thrushcross Grange, w okolicy nazywanej Wichrowymi Wzgórzami. Młody Heathcliff wychowuje się w bogatej rodzinie, przez którą został adoptowany. Wkrótce zakochuje się w Cathy - córce swych przybranych rodziców. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Edgara Clintona, który oczarowuje ją swoją elegancją i nienagannymi manierami. Kiedy Heathcliff dowiaduje się, że Edgar poprosił jego ukochaną o rękę, ucieka z Wichrowych Wzgórz.
Królowa Margot:
Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o namiętności, wierze i nienawiści na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Francja, XVI wiek. Małgorzata de Valois, znana jako Margot, wychodzi za mąż za Henryka z Navarry. Małżeństwo to ma zażegnać konflikty religijne między katolikami a protestantami, które wstrząsają królestwem. W rzeczywistości jest to jednak tylko pretekst dla Katarzyny Medycejskiej, której celem jest krwawe rozprawienie się z protestantami. Nadchodzi bowiem Noc Św. Bartłomieja - jeden z najbardziej krwawych momentów w historii Francji. Obraz otrzymał liczne nagrody: 5 Cezarów, 2 nagrody w Cannes oraz nominację do Oscara.
EAN 5908223771132
Dział DVD
Tytuł oryginalny La Reine Margot / Tess / Valmont / Wuthering Heights
Rok produkcji 1998, 1989, 1994, 1979
Reżyseria Roman Polanski, Milos Forman, Patrice Chéreau, Patrice ChĂŠreau, David Skynner
Czas trwania 547
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, menu interaktywne
Obraz 16:9, 4:3, 1,33:1
Region DVD 2
Opakowanie BOX
Liczba nośników [4xDVD]
Napisy
  • polskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Dolby Digital 5.1 angielski