IMDB

DVD
Morderstwa w Midsomer sezon 5 odc. 31-32: Król Rybak / Grzechy wydawcy [DVD]

11999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska999
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 1 dnia 5 godzin 52 minut,
a otrzymasz produkt już pojutrze!

Sprawdź warunki
Kategoria Tajemnicze | Seriale zagraniczne | Kryminały
Kraj wydania Polska
Reżyseria Paul Harrison, David Tucker, Peter Smith więcej
Obsada John Warman, Laurence Richardson, Lee Asquith-Coe więcej
Polska wersja
Dźwięk
Napisy
Opis Morderstwa w Midsomer Seria Piąta

31. Król Rybak

Inspektor Barnaby i sierżant Scott prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa miejscowego dziedzica z Midsomer Barrow, który zmarł wskutek wykrwawienia po otrzymaniu ciosu w nogę. Niezwykła rana ofiary nawiązuje do starożytnej legendy arturiańskiej o Królu Rybaku.
W tle tych wydarzeń mieszkańcy wsi przygotowują się na Festiwal Letniego Przesilenia, w trakcie którego owładnięty celtyckim spirytualizmem David Hartley-Reade ma dopełnić pogańskiego rytuału płodności.
Gdy w kulminacyjnym momencie festiwalu na oczach wszystkich dochodzi do kolejnego morderstwa, śledztwo nabiera tempa i poprowadzi detektywów do ujawnienia szokującej prawdy, łączącej wielu mieszkańców malowniczej wioski?

32. Grzechy wydawcy

W Midsomer St. Michael odbywa się 12. Festiwal Literacki, którego kulminacją jest wręczenie prestiżowej nagrody dla najlepszego początkującego pisarza. Oraganizatorzy zapraszają w roli jurorki Jezebel Tripp - kontrowersyjną autorkę powieści dla wyzwolonych kobiet. Jej skandalizujące zachowanie z miejsca zdobywa jej zarówno fanów, jak i przeciwników.
Podczas uroczystości na cześć nominowanych autorów, jeden z wydawców stara się
nakłonić Barnaby'ego do wydania drukiem jego policyjnych wspomnień. Przyjęcie zakłóca jednak najpierw hałaśliwy protest, a chwilę potem morderstwo. Detektyw prowadzi śledztwo, które mimowolnie odsłoni korupcję, seksualne skandale i upadek ideałów w świecie wydawców.
Tymczasem Cully romansuje z młodym pisarzem o kryminalnej przeszłości, co wywołuje ból głowy Barnaby'ego oraz z trudem skrywaną zazdrość sierżanta Scotta.