IMDB

DVD
Morderstwa w Midsomer sezon 5 odc. 29-32 Pakiet [2DVD]

29999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 2 godzin 8 minut,
a otrzymasz produkt już jutro!

Sprawdź warunki
Kategoria Tajemnicze | Seriale zagraniczne | Dramaty | Kryminały
Kraj wydania Polska
Obsada Chris Wilson, Paul Blackwell, Bern Collaco więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Detektyw Tom Barnaby powraca do hrabstwa Midsomer, by rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne. W tej serii jego dotychczasowy partner - Troy otrzymawszy awans na inspektora, zostaje zastąpiony przez sierżanta Dana Scotta, mieszczucha z Londynu o zupełnie innym temperamencie i zainteresowaniach. Jego pełna napięć współpraca z Barnabym doda jeszcze więcej kolorytu i humoru tej wspaniałej serii detektywistycznej, jaką od lat są "Morderstwa w Midsomer".
Odcinki:

29: Człowiek z Lasu

Joyce i Cully Barnaby biorą udział w renowacji zabytkowego tunelu. W czasie prac zapada się fragment konstrukcji, przysypując kilku wolontariuszy, w tym żonę inspektora Barnaby'ego
Podczas akcji ratunkowej przypadkowo odkopanych zostaje kilka starych ludzkich szkieletów. Okazuje się jednak, że jeden z nich jest podejrzanie dobrze zachowany?

Tymczasem sierżant Troy otrzymuje awans na inspektora oraz z pozoru błahą sprawę rzekomego pobicia bezdomnego włóczęgi o imieniu Tom przez grupę agresywnych nastolatków. Niedługo potem jeden z chłopaków zostaje znaleziony z kulą w głowie i nogą zmiażdżoną w potrzasku. Poszlaki wskazują na Toma, ale ten ukrywa się w lesie i nie chce z nikim rozmawiać?

30: Złe Wieści

Sierżant Daniel Scott przyjeżdża z Londynu do Midsomer, by zastąpić Troy'a u boku inspektora Barnaby'ego i od razu zostaje wciągnięty w skomplikowane śledztwo.
Fiona Thompson zostaje brutalnie zamordowana w sukni Flamenco tuż po Wieczorku Hiszpańskim. Morderca zostawia w ustach ofiary różę. Śledztwo prowadzi do Stowarzyszenia Mieszkańców Midsomer Mallow, gdzie Fiona miała prawie samych wrogów.
Dodatkową komplikacją wydaje się dziwny odgłos, słyszany w noc zabójstwa, którego źródła nie sposób odnaleźć?
W międzyczasie w tej samej wiosce Cully organizuje spotkanie kilku starych znajomych ze szkoły, co doprowadzi do dramatycznych i niespodziewanych wydarzeń.

31. Król Rybak

Inspektor Barnaby i sierżant Scott prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa miejscowego dziedzica z Midsomer Barrow, który zmarł wskutek wykrwawienia po otrzymaniu ciosu w nogę. Niezwykła rana ofiary nawiązuje do starożytnej legendy arturiańskiej o Królu Rybaku.
W tle tych wydarzeń mieszkańcy wsi przygotowują się na Festiwal Letniego Przesilenia, w trakcie którego owładnięty celtyckim spirytualizmem David Hartley-Reade ma dopełnić pogańskiego rytuału płodności.
Gdy w kulminacyjnym momencie festiwalu na oczach wszystkich dochodzi do kolejnego morderstwa, śledztwo nabiera tempa i poprowadzi detektywów do ujawnienia szokującej prawdy, łączącej wielu mieszkańców malowniczej wioski?

32. Grzechy wydawcy

W Midsomer St. Michael odbywa się 12. Festiwal Literacki, którego kulminacją jest wręczenie prestiżowej nagrody dla najlepszego początkującego pisarza. Oraganizatorzy zapraszają w roli jurorki Jezebel Tripp - kontrowersyjną autorkę powieści dla wyzwolonych kobiet. Jej skandalizujące zachowanie z miejsca zdobywa jej zarówno fanów, jak i przeciwników.
Podczas uroczystości na cześć nominowanych autorów, jeden z wydawców stara się
nakłonić Barnaby'ego do wydania drukiem jego policyjnych wspomnień. Przyjęcie zakłóca jednak najpierw hałaśliwy protest, a chwilę potem morderstwo. Detektyw prowadzi śledztwo, które mimowolnie odsłoni korupcję, seksualne skandale i upadek ideałów w świecie wydawców.
Tymczasem Cully romansuje z młodym pisarzem o kryminalnej przeszłości, co wywołuje ból głowy Barnaby'ego oraz z trudem skrywaną zazdrość sierżanta Scotta.
EAN 4009900452462
Dział DVD
Tytuł oryginalny Midsomer Murders
Kraj Wielka Brytania
Kraj wydania Polska
Rok produkcji 2011, 2002
Scenariusz Peter Hammond, Caroline Graham, Christopher Russell, Jeremy Paul, Anthony Horowitz, Hugh Whitemore, Michael Russell, Alan Plater, Douglas Watkinson, Michael Crompton, Andrew Payne, Douglas Livingstone, Nicholas Martin, Chris Murray, Jeff Povey, Michael Aitkens, Peter Shaffer, Paul Logue, Lisa Holdsworth, J.C. Wilsher, David Hoskins, Terry Hodgkinson, Tony Etchells, Isabelle Grey, David Harsent, Barry Simner, Caleb Ranson, Elizabeth-Anne Wheal, Barry Purchese, Jeff Dodds, Richard Cameron, Rachel Cuperman, Sally Griffiths, Steve Trafford
Muzyka Jim Parker
Kategoria wiekowa (MPAA) TV-14
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Sezon 5
Obraz 16:9
Region DVD 2
Liczba nośników [2xDVD]
Napisy
  • polskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 2.0 polski
  • Dolby Digital 2.0 angielski