KSIĄŻKA
Metody Nlp Podstawy - Ryszard Gąsierkiewicz [KSIĄŻKA]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Pozostałe
Autor Ryszard Gąsierkiewicz
Ilość stron 136
Okładka miękka
Opis
Czy wiesz, że o sukcesie porozumiewania się z innymi decyduje przede wszystkim mowa Twojego ciała, czyli ton głosu, sposób mówienia, mimika twarzy, gesty?
Jeżeli chcesz przekonać partnera do swoich poglądów, szefa do swoich pomysłów, powinieneś przeczytać tę właśnie książkę! Dzięki niej możesz zdobyć wiedzę, która pomoże Ci skutecznie realizować wytyczone cele.
Neurolingwistyczne programowanie jest praktyczną umiejętnością kreowania dowolnych rezultatów poprzez ujawnianie różnic pomiędzy doskonałością, a przeciętnością. NLP to zestaw narzędziowy, który zawiera skuteczne techniki gwarantujące sukces w wielu dziedzinach: edukacji, poradnictwie, biznesie i terapii. Wydawać by się mogło, że o neurolingwistycznym programowaniu, podobnie jak o różnych technikach dochodzenia do wymarzonego celu, napisano już niemal wszystko. Pewnie tak jest, ale nikt tego nie uczynił dotąd w taki sposób, jak zrobił to Gąsierkiewicz.
Jego książka nie jest, jak zresztą uprzedza lojalnie sam autor, podręcznikiem sensu stricto. Nie ma w niej gotowych recept, ani obietnic, że po lekturze będziemy wiecznie piękni, młodzi i bogaci. To raczej intelektualna zabawa, żeby nie powiedzieć: prowokacja zainicjowana z myślą o otwartym i nie pozbawionym poczucia humoru czytelniku.
Lekturę urozmaicają filozoficzne opowiastki, anegdoty, dziecinne z pozoru bajki i dorosłe z pozoru przypowieści. Na kartkach książki pojawiają się więc smoki, rycerze, władcy i nierzeczywiste królestwa. Przemawiają do nas językiem współczesnym, nowoczesnym, a więc zrozumiałym dla zwykłych zjadaczy chleba, ale i żądnych sukcesu rzesz młodych biznesmenów. Mówiąc najkrócej, lektura książki Metody NLP to taki kopniak w stronę szczęścia. W życiu każdego z nas zdarzają się bowiem cuda, ale tylko od nas zależy czy się na nie zdecydujemy.
Wszak jak napisał Barrie w Przygodach Piotrusia Pana, za każdym razem, kiedy jakieś dziecko powie: - Nie wierzę we wróżki! - jedna wróżka pada nieżywa.
Joanna Lamparska


Spis treści:
Wstęp do wydania drugiego .....9
Wstęp .....11
Rozdział 1.
Dlaczego nikt mnie nie rozumie, czyli Mapa nie jest terenem ..... 27
Rozdział 2.
Neurolingwistyczne programowanie ..... 31
Rozdział 3.
Wojny i potyczki czyli Strategie i Taktyki ..... 39
Rozdział 4.
Magiczna formuła nieśmiertelności - modelowanie ..... 47
Rozdział 5.
Naczelna strategia magii - dopasowanie się i prowadzenie ..... 53
Rozdział 6.
Taktyki sensoryczne ..... 63
Rozdział 7.
Kotwice ..... 69
Rozdział 8.
Magia szczęśliwego życia ..... 81
Zakończenie i podsumowanie ..... 127


Fragment:

Metaprogramy - główne filtry sensoryczne

Stwórca zadbał o to, by zalewający nas potok informacji mógł być odpowiednio uregulowany, skanalizowany i ujęty w ramy. Uczynił to najpewniej po to, byśmy nie utonęli przygnieceni nadmiarem wiedzy. Te ramy, tak jak sita, przesiewają i przepuszczają dalej tylko te frakcje, które zmieszczą się w ich okach - inne odrzucają, nawet, jeżeli te inne to kamienie szlachetne. Stwórca nie wyposażył jednak wszystkich jednakowo, stąd motywy i priorytety innych często traktujemy jako irracjonalne, tak bardzo nie przystają do naszych. Jeżeli dwóch spragnionych przygląda się tej samej, stopniowo opróżnianej flaszy, to dla jednego może ona nagle stać się w połowie pusta, dla drugiego zaś pozostawać wciąż do połowy pełna. Obaj, dysponując inną oceną rzeczywistości, wykazywać będą skłonność do innych zachowań - jeden będzie chciał lecieć po następną, drugi - wręcz przeciwnie, z pełnym spokojem leżał będzie do góry kołami, a każdy z nich będzie myślał o drugim, że tamten to kompletny wariat.
Oczywiście kontekst sytuacyjny sprawi, że w rzeczywistości któraś z tych strategii będzie bardziej skuteczna. Może na przykład nagle umrzeć sklepowa i jeżeli ten, dla którego butelka do połowy jest pusta, wcześniej niż ona wyzionie ducha, poleci po następną, to przynajmniej on nie umrze z pragnienia. Może jednak być i tak, że to, co mają, całkowicie wystarczy, by nie mogli się po spożyciu ruszać z ziemi, a wtedy punkt widzenia tego drugiego będzie lepszy, bo oszczędzi im obu niepotrzebnego wydatku i ocali przed śmiercią z przepicia.
Teraz do rzeczy. Każdy z nas ma skłonność do przesiewania informacji nie według treści, a według formy, w którą treść jest ubrana. To tak, jak z tą flaszką - kapujesz?
Nie treść, a forma, czyli w tym przypadku punkt widzenia decyduje o klasyfikacji jej (tej butelki) zawartości jako wystarczającej lub nie.


EAN 9788373770096
Dział KSIĄŻKA
ISBN 978-83-7377-265-6
Autor Ryszard Gąsierkiewicz
Rok wydania 2007
Ilość stron 136
Okładka miękka
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]