IMDB

KSIĄŻKA
Hobbit W Malarstwie I Grafice Tolkiena Tw - Hammond Wayne G., Scull Christian [KSIĄŻKA]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Pozostałe
Reżyseria Peter Jackson
Obsada Christopher Lee, Ian Holm, Cate Blanchett więcej
Autor Tolkien, Hammond Wayne G., Scull Christian
Ilość stron 304, 144
Okładka twarda
Opis Kolorowy album przedstawia historię tworzenia Hobbita w oparciu o dzieła malarskie i graficzne Tolkiena i opisuje kulisy powstawania poszczególnych scen powieści. Zawiera kompletną kolekcję 110 obrazów, rysunków, szkiców i map wykonanych przez J.R.R. Tolkiena oraz cytaty ze wspomnień pisarza z komentarzami wybitnych tolkienistów. Gdy J.R.R. Tolkien pisał Hobbita, był artystą amatorem i rysował już od trzydziestu lat. Ilustracje do książki tworzył w czasie, gdy istniała jeszcze w formie rękopisu. Kiedy powieść opublikowano po raz pierwszy, zawierała dziesięć czarno- białych ilustracji, dwie mapy oraz oprawę i obwolutę zaprojektowaną przez autora. Później Tolkien stworzył jeszcze pięć dodatkowych kolorowych ilustracji. To najwspanialsze przykłady grafi k Tolkiena, które nadają dodatkowy wymiar tej wybitnej książce. Przez lata wpływały na to, jak czytelnicy wyobrażali sobie Bilba Bagginsa i jego świat. Aby uczcić 75. rocznicę pierwszego wydania Hobbita, w tej książce zebrano wszystkie ilustracje, które stworzył Tolkien dla swojej powieści: ponad sto szkiców, rysunki, akwarele, mapy i plany. Znalazły się tu wstępne i alternatywne wersje, eksperymentalne projekty, a także ukończone prace. Niektóre szkice zostały tu opublikowane po raz pierwszy, inne - pokazane po raz pierwszy w kolorze. Dzięki zupełnie nowym skanom, wykonanym w Bibliotece Bodlejańskiej w Oksfordzie i na Uniwersytecie Marquette w Wisconsin, możemy przyjrzeć się sztuce Tolkiena w zupełnie nowy, odkrywczy sposób. 144 twarda 215 x 270 cm 99.80 95.05 5 N 0 (3-5 dni) Zapowiedź 2012-11-22 Rok wydania: 2012; Rabat: 30; Link: http://www.platon.com.pl/katalog/zobacz/ksiazka/hobbit-w-malarstwie-i-grafice-tolkiena-tw.html; http://www.platon.com.pl/fileadmin/fileadmin/templates/main/covers/9788324144556.jpg 15. 4610 Platon Sp. z o.o. 228 JAK ZOSTAĆ KSIĘŻNĄ 9788324144570 978-83-241-4457-0 Amber Kategorie / literatura GALEN SHANA Autorka numer 1 Amazonu w kategorii najlepszy romans z epoki regencji: aż 4 powieści Shany Galen w Top 15 Początek serii o rozdzielonych przez wichry rewolucji francuskiej trzech braciach, którzy usiłując odzyskać utracone dziedzictwo, tracą serca dla niezwykłych kobiet... Julien Harcourt, książę de Valere, z ochotą pojąłby za żonę wybraną mu przez matkę uroczą młodą damę. Nie wie jednak, że przyszłą księżnę de Valere przysłano po to, by znalazła dowody jego szpiegostwa i zdrady? Sara Smith ma za zadanie odkryć, czy tajemnicze wyprawy księcia na kontynent są istotnie tak niewinne, jak utrzymujeJulien. Lecz sposób, w jaki na nią patrzy, daleki jest od niewinności? Ryzykowna gra w kotka i myszkę poprowadzi oboje od sal balowych Londynu po paryskie więzienia, i połączy dwa serca, które muszą odnaleźć drogę w sieci wzajemnych kłamstw? "
  • Kod wew.: 163271
  • Autor: TOLKIEN
  • Miejsce i rok wydania: 2012
  • Ilość stron: 144
  • Oprawa: TWARDA
  • Wymiary: 215X270
  • ISBN: 978-83-4455-6
  • Kod EAN: 9788324144556

Kolorowy album przedstawia historię tworzenia Hobbita w oparciu o dzieła malarskie i graficzne Tolkiena i opisuje kulisy powstawania poszczególnych scen powieści.

Zawiera kompletną kolekcję 110 obrazów, rysunków, szkiców i map wykonanych przez J.R.R. Tolkiena oraz cytaty ze wspomnień pisarza z komentarzami wybitnych tolkienistów.

Gdy J.R.R. Tolkien pisał Hobbita, był artystą amatorem i rysował już od trzydziestu lat. Ilustracje do książki tworzył w czasie, gdy istniała jeszcze w formie rękopisu. Kiedy powieść opublikowano po raz pierwszy, zawierała dziesięć czarno- białych ilustracji, dwie mapy oraz oprawę i obwolutę zaprojektowaną przez autora. Później Tolkien stworzył jeszcze pięć dodatkowych kolorowych ilustracji. To najwspanialsze przykłady grafik Tolkiena, które nadają dodatkowy wymiar tej wybitnej książce. Przez lata wpływały na to, jak czytelnicy wyobrażali sobie Bilba Bagginsa i jego świat.

Aby uczcić 75. rocznicę pierwszego wydania Hobbita, w tej książce zebrano wszystkie ilustracje, które stworzył Tolkien dla swojej powieści: ponad sto szkiców, rysunki, akwarele, mapy i plany. Znalazły się tu wstępne i alternatywne wersje, eksperymentalne projekty, a także ukończone prace. Niektóre szkice zostały tu opublikowane po raz pierwszy, inne - pokazane po raz pierwszy w kolorze. Dzięki zupełnie nowym skanom, wykonanym w Bibliotece Bodlejańskiej w Oksfordzie i na Uniwersytecie Marquette w Wisconsin, możemy przyjrzeć się sztuce Tolkiena w zupełnie nowy, odkrywczy sposób.

Kolorowy album "Hobbit w malarstwie i grafice Tolkiena" to dzieło Wayne'a G. Hammonda i Christiny Scull, wybitnych tolkienistów i autorów uznanych prac, takich jak "J.R.R. Tolkien: Artist and Illustrator", "The Lord of the Rings: A Reader's Companion" oraz "The J.R.R. Tolkien Companion and Guide".

EAN 9788324144556
Dział KSIĄŻKA
Data premiery 2012-11-15
Tytuł oryginalny Der Hobbit - Eine unerwartete Reise
ISBN 978-83-241-4455-6, 978-83-4455-6
Kraj USA
Termin premiery kinowej 2012-12-25
Rok produkcji 2012
Reżyseria Peter Jackson
Scenariusz Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens, J.R.R. Tolkien
Muzyka Howard Shore
Autor Tolkien, Hammond Wayne G., Scull Christian
Kategoria wiekowa (MPAA) PG-13
Rok wydania 2012
Ilość stron 304, 144
Okładka twarda
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Wymiary 15 x 21 cm, 215x270