IMDB

CD
Harry Potter: The Deathly Hallows soundtrack (Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1) Limited Edition Collector's Box Set [2CD]+[DVD]+[Winyl]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Soundtracks (muzyka filmowa)
Powiązania Muzyka filmowa
Cykl Harry Potter
Reżyseria David Yates
Obsada John Hurt, Toby Jones, David Thewlis więcej
Wykonawca OST
Opis Niecodzienne wydawnictwo i gratka dla wszystkich miłośników Harrye'go Pottera. Ekskluzywny box zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1" oraz 6 nigdy niewydanych utworów z tejże ścieżki, plakat reklamujący film, fragmenty partytury z autografem kompozytora, materiał video z dokumentalnym wywiadem oraz oryginalną klatkę z filmu.
- soundtrack z 26 utworami z filmu (CD)
- bonus CD z 6 utworami, które nie zostały wydane na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu (CD)
- wywiad dokumentalny video (DVD5 - NTSC)
- winyl
- ekskluzywny plakat filmowy nigdy wcześniej nie wydany
- oryginalna klatka z filmu z taśmy 35mm (niespotykany rarytas wydawniczy ! )
- fragment oryginalnej partytury ścieżki dźwiękowej z autografem kompozytora
19.11.2010 powrócił na ekrany kin po raz siódmy Harry Potter w nowe odsłonie "Harry Potter i insygnia śmierci cz. 1". Seria kultowych powieści o młodym czarodzieju autorstwa Joanne Rowling cieszy się niesłabnącym powodzeniem czytelników i przyciąga przed ekrany miliony młodej i nieco starszej widowni, która z zapartym tchem ogląda kolejne ekranizacje. Harry, wraz z przyjaciółmi, będzie musiał stanąć do rozstrzygającego pojedynku ze straszliwym i rosnącym w siłę Lordem Voldemortem. W rolach głównych zobaczymy tych samych aktorów, którzy od 2001 roku kreują główne postaci: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint.
Autorem muzyki do 3 pierwszych części filmów o przygodach Pottera był znakomity kompozytor John Williams („Gwiezdne Wojny”, „Szczęki”, „ Indiana Jones”), a później Nicholas Hooper.
Autorem muzyki do najnowszej części jest kompozytor francuski Alexandre Desplat (ur. 1961). Autor muzyki do takich filmów jak "Dziewczyna z Perłą", "Królowa" (nominacja do Oskara za muzykę), "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", „Malowany welon” (nagroda Złotego Globu za muzykę). Nagrania dokonała wybitna Londyńska Orkiestra Symfoniczna z towarzyszeniem kilku specjalistycznych zespołów chóralnych.
EAN 0886978212825
Dział CD
Data premiery 2010-12-13
Tytuł oryginalny Deathly Hallows Limited Edition Soundtrack Box Set
Nr katalogowy 88697821282
Cykl Harry Potter
Kraj Wielka Brytania, USA
Rok produkcji 2010
Termin premiery kinowej 2010-11-19
Reżyseria David Yates
Scenariusz J.K. Rowling, Steve Kloves
Muzyka Alexandre Desplat
Wykonawca OST
Wykonawca - główny Harry Potter
Kategoria wiekowa (MPAA) PG-13
Wydawca Sony Music
Opakowanie BOX
Liczba nośników [2xCD], [1xDVD], [1xWINYL]