KSIĄŻKA
Baśnie Barda Beedle'a - J.K. Rowling [KSIĄŻKA]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Pozostałe
Cykl Harry Potter
Autor J.K. Rowling
Ilość stron 112
Okładka twarda
Opis "Baśnie Barda Beedle`a" to książka napisana przez autorkę cyklu "Harry Potter", J.K. Rowling, by wspomóc fundację Children`s High Level Group, pomagającą dzieciom z domów dziecka w Europie Wschodniej.
Jest to zbiór pięciu baśniowych legend należących do magicznego kanonu literackiego, z którym każdy małoletni czarodziej zapoznaje się w dzieciństwie, tak jak my poznajemy baśnie Andersena.
Każda z pięciu baśni kryje uniwersalne prawdy, jak mądrość na temat siły płynącej ze szczerej przyjaźni, odkupieńczej mocy miłości i prawdziwej magii kryjącej się w sercu każdego z nas.
Także J.K. Rowling, w swoim wstępie do wydania, zwraca uwagę na to, czego ona nauczyła się dzięki baśniom; że trzeba brać swój los we własne ręce, a nie czekać na to, aż ktoś "zwróci zagubiony bucik" oraz że magia przynosi tyle samo dobrodziejstw, ile kłopotów.
Prawdziwą perełką tej pozycji są błyskotliwe komentarze, a czasem i wyczerpujące notatki profesora Dumbledore`a, które nie tylko objaśniają baśnie z czarodziejskiego punktu widzenia, ale i wnoszą dodatkową wiedzę na temat historycznych szczegółów nieznanych dotychczas czytelnikom serii.
Ciekawostką tej edycji jest szata graficzna. Autorką ilustracji jest sama J.K. Rowling, która zrobiła tym samym czytelnikom wspaniały prezent.
Słowem jest to zbiór, który każdy szanujący się fan przeczytać musi. Tym bardziej, że dzięki temu wesprzeć może piękną ideę autorki.
EAN 9788372783431
Dział KSIĄŻKA
Tytuł oryginalny The tales of Beedle the Bard
Cykl Harry Potter
Autor J.K. Rowling
Rok wydania 2008
Ilość stron 112
Okładka twarda
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Wymiary 125 x 195 mm
Szerokość (razem z opakowaniem) 140
Długość (razem z opakowaniem) 210
Wysokość (razem z opakowaniem) 10