IMDB

DVD
Barbie jako Księżniczka i Żebraczka [DVD]

1199

Promocja! Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 9 godzin 39 minut,
a otrzymasz produkt już w poniedziałek!

Sprawdź warunki
Kategoria Komedie | Dla dzieci | Animacja
Powiązania Barbie, BARBIE promocja DVD za 5 zł przy zakupie 10 szt
Cykl Barbie
Reżyseria William Lau
Obsada Brian Drummond, Robin Atkin Downes, Kathleen Barr więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis W dawno oczekiwanej czwartej produkcji pełnometrażowej Mattela "Barbie™ - Księżniczka i Żebraczka", Barbie™ gra podwójną rolę tytułową. Kontynuując niezwykły sukces poprzednich trzech filmów z jej udziałem – "Barbie w Dziadku do Orzechów", "Barbie™ z Jeziora Łabędziego" i "Barbie™ jako Roszpunka" – Barbie™ tym razem wciela się w role bohaterek Barbie™ "Księżniczka i Żebraczka", opartej na popularnej dziewiętnastowiecznej opowieści Marka Twaina "Książę i Żebrak". Uwspółcześniona przez Mattel klasyczna powieść zyskała niezrównaną oprawę graficzną dzięki technologii animacji komputerowej CGI.

W tej muzycznej przygodzie mamy po raz pierwszy okazję usłyszeć muzyczny talent Barbie™. Występuje tu jasnowłosa księżniczka Anna Luiza oraz brunetka Eryka. Każda z nich marzy o innym życiu, w którym sama mogłaby o sobie decydować. Kiedy los styka dziewczęta po raz pierwszy, są one bardzo zaskoczone podobieństwem, lecz już krótko potem łączą je więzy dozgonnej przyjaźni. Gdy nikczemny spisek grozi szczęściu księżniczki i jej królestwa, Eryka ryzykuje własnym życiem, aby uratować przyjaciółkę. Opowieść ta ukazuje, czym jest nadzieja i przyjaźń oraz siła miłości.

Każdej z dziewcząt towarzyszą inni bohaterowie, pomagając im w potrzebie. Wśród tych przyjaciół na pierwszy plan wysuwają się rozpieszczone nadworne kocię, oraz zabawny kocur uważający się za …psa. Królowa Genowefa aranżuje dla swojej córki księżniczki ślub z królem Dominikiem, pragnąc by jego królestwo wspomogło ich w trudnej sytuacji państwa. Jednak dwulicowy doradca królowej Preminger również chce za wszelką cenę poślubić Annę Luizę, by samemu przejąć władzę nad królestwem. A ona tymczasem marzy raczej o swoim nauczycielu Julianie. Kiedy Preminger porywa Annę Luizę, Julian prosi Erykę, by przejęła ona rolę księżniczki i pomogła zachować bezpieczeństwo kraju, podczas gdy on postara się odnaleźć porwaną. Wkrótce okaże się, że udawanie księżniczki to trudniejsza sprawa, niż Eryce się wydawało, bowiem zakochuje się ona w dzielnym królu Dominiku...

W angielskiej wersji językowej niecnemu Premingerowi użycza głosu Martin Short (Ojciec panny młodej), a do siedmiu piosenek specjalnie na potrzebę filmu tekst napisała librecistka z Broadwayu Amy Powers (Bulwar Zachodzącego Słońca, Dziewczyna z Alabamy), a muzykę skomponowała Megan Cavallari. Dzięki połączeniu baśni i musicalu bohaterowie filmu z ogromnym wdziękiem ożywają dla nas na ekranie. W polskiej wersji, do której dubbing powstał w Studio Start (znanym ze Shreka) głosów użyczają znakomici Beata Wyrąbkiewicz i Wojciech Paszowski.
EAN 5900058104765
Dział DVD
Data premiery 2009-02-02
Tytuł oryginalny Barbie as the Princess and the Pauper
Cykl Barbie
Kraj USA
Rok produkcji 2004
Reżyseria William Lau
Scenariusz Cliff Ruby, Elana Lesser, Mark Twain
Muzyka Arnie Roth
Studio Mattel
Czas trwania 85
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Obraz 16:9, 1,78:1 anamorficzny
Region DVD 2
Opakowanie keep case
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • polskie
  • angielskie
  • czeskie
  • węgierskie
  • greckie
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Dolby Digital 5.1 angielski
  • Dolby Digital 5.1 czeski
  • Dolby Digital 5.1 grecki
  • Dolby Digital 5.1 węgierski