IMDB

BLU-RAY
Bambi (Disney) [Blu-Ray]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Przygodowe | Dla dzieci | Dramaty
Powiązania MEGA SALE Blu-ray, Lata 40-te na DVD, Disney DVD i Blu-ray
Kraj wydania Polska
Reżyseria Clyde Geronimi, Bill Roberts, Arthur Davis więcej
Obsada Will Wright, Sterling Holloway, Margaret Lee więcej
Polska wersja
Dźwięk
Napisy
Opis Najbardziej ujmująca klasyczna animacja Walta Disneya.

Wraz z pierwszym słonecznym blaskiem poranka, oświetlającym zieloną łąkę w środku lasu nowy książę puszczy przyszedł na świat. Tak rozpoczyna się Bambi - ponadczasowa opowieść o niewinności i marzeniach, ukazująca piękno natury i nieposkromioną siłę miłości i przyjaźni.

Teraz całkowicie odświeżony, poddany specjalnej obróbce cyfrowej, najbardziej czarujący film ze studia Walta Disneya, lśni jak nigdy dotąd. Ciekawy otaczającego go świata jelonek Bambi szybko pokonał nieporadność swoich tyczkowatych nóżek i razem z przyjaciółmi - skorym do zabawy zajączkiem i wesołym skunksem spędza beztroskie dni na figlach i psotach. Do czasu... gdy w lesie pojawili się ludzie.

Słuchając rad swego mądrego przyjaciela Sowy, Bambi poznaje znaczenie miłości, dowiaduje się, jak nie poddać się smutkowi po wielkiej stracie, co to jest dorastanie i z czym się ono wiąże i w rezultacie wyrasta na mądrego i dzielnego króla puszczy.

Nominowany aż do trzech Oscarów (najlepsza piosenka "Love Is A Strong", najlepsza ścieżka dźwiękowa i najlepszy dźwięk) film zachwyca klasyczną disneyowską animacją, cudowną muzyką, wspaniałą fabułą, i uroczymi postaciami. Pozwól, by ten radosny i pełen fantazji magiczny świat Walta Disneya oczarował całą Twoją rodzinę.
EAN 7321917500739
Dział BLU-RAY
Data premiery 2014-12-05
Tytuł oryginalny Bambi
Tytuł czeski Bambi
Kraj USA
Kraj wydania Polska
Rok produkcji 1942
Termin premiery kinowej 1948-06-14
Reżyseria Clyde Geronimi, Bill Roberts, Arthur Davis, James Algar, David Hand, Paul Satterfield, Samuel Armstrong, Norman Wright, Graham Heid
Scenariusz Ralph Wright, Felix Salten, Chuck Couch, Perce Pearce, Vernon Stallings, Mel Shaw, Carl Fallberg, Larry Morey
Muzyka Frank Churchill, Edward H. Plumb
Oscary 3
Nominacje do Oscara 3
Studio Walt Disney Home Video
Kategoria wiekowa (MPAA) G
Czas trwania 70
Dodatki
  • bezpośredni dostęp do scen
Obraz 16:9, 1,33:1
Region Blu-Ray B
Opakowanie blu-ray case
Liczba nośników [1xBLU-RAY]
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Dolby Digital 5.1 angielski
Napisy
  • polskie
  • angielskie