IMDB

DVD
Z archiwum X sezon 1 [BOX] [6DVD]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Thrillery | Seriale zagraniczne | Science Fiction | Wydania kolekcjonerskie
Powiązania Kultowe seriale w promocyjnych cenach
Cykl Kultowe Seriale
Obsada Lance Henriksen, Tony Shalhoub, James Remar więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Archiwum X to sekcja FBI, powołana przez Hoovera do badania wszelkich zjawisk niewyjaśnionych i paranormalnych. Jedynymi pracownikami sekcji są entuzjastyczny Fox Mulder i sceptyczna Dana Scully. Serial utrzymany jest w paradokumentalnej konwecji (dokładna data i miejsce zdarzeń). W kolejnych epizodach agenci rozwiązują zagadki tajemniczych zdarzeń mających miejsce na terenie USA, DYSK 1, Odcinek 1: PILOT
, Agenci FBI Fox Mulder i Dana Scully prowadzą swoje pierwsze wspólne dochodzenie w sprawie z Archiwum X. Śledztwo dotyczy serii tajemniczych śmierci powiązanych, jak sądzi Mulder, z uprowadzeniem przez istoty pozaziemskie.
, Odcinek 2: DEEP THROAT
, Informacja od tajemniczego urzędnika rządowego naprowadza agentów na ślad zaginionych pilotów oblatywaczy oraz ukrywanego przez władze miejsca, w którym najprawdopodobniej ląduje UFO.
, Odcinek 3: SQUEEZE
, Mulder i Scully mają zatrzymać Eugene’a Toomsa. Tooms jest seryjnym mordercą, mutantem, który potrafi przecisnąć się przez najwęższe szczeliny, by dotrzeć do swych ofiar.
, Odcinek 4: CONDUIT
, Agenci prowadzą dochodzenie w sprawie tajemniczego zniknięcia dziewczynki. Mulder przywołuje wspomnienia uprowadzenia własnej siostry przez istoty pozaziemskie.
, DYSK 2
, Odcinek 5: THE JERSEY DEVIL
, Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w sprawie serii brutalnych napadów, których - jak się wydaje - dokonało mięsożerny ludzki potwór.
, Odcinek 6: SHADOWS
, Agenci badają tajemniczą, niewidzialną siłę ochraniająca pewną młodą kobietę. Mulder sądzi, że jej opiekunem jest duch.
, Odcinek 7: GHOST IN THE MACHINE
, Mulder i Scully muszą pokonać komputer wyposażony w sztuczną inteligencję, który może zabijać we własnej obronie.
, Odcinek 8: ICE
, Agentom, uwięzionym w stacji badawczej na Antarktydzie zagraża pasożyt przejmujący kontrolę nad umysłami ludzi.
, DYSK 3
, Odcinek 9: SPACE
, Ktoś sabotuje misję promu kosmicznego. Agent Mulder podejrzewa, że winę ponosi zły duch pochodzący z kosmosu, który opanował ciało jednego z kosmonautów.
, Odcinek 10: FALLEN ANGEL
, Przyszłość Archiwum X staje pod znakiem zapytanie, kiedy agent Mulder w tajemnicy bada tajne, rządowe projekty, które mają na celu zatuszowanie informacji na temat katastrofy UFO.
, Odcinek 11: EVE
, Mulder i Scully prowadzą poszukiwania dwóch dziewcząt, które zaginęły po tym, jak ich ojcowie zostali zabici w dokładnie taki sam sposób.
, Odcinek 12: FIRE
, W tym odcinku agenci Archiwum X pracują wraz z inspektorem ze Scotland Yardu. Mają odnaleźć człowieka, który potrafi wzniecać ogień siłą umysłu, i który wybrał na swe ofiary członków brytyjskiej arystokracji.
, DYSK 4
, Odcinek 13: BEYOND THE SEA
, Scully uważa, że przeczucia więźnia z celi śmierci są jedyną szansą na powstrzymanie wyjątkowo groźnego mordercy.
, Odcinek 14: GENDER BENDER
, Członek pewnej sekty, który potrafi zmieniać płeć, staje się głównym podejrzanym o dokonanie serii niezwykle brutalnych mordów.
, Odcinek 15: LAZARUS
, Duch niebezpiecznego kryminalisty opętuje agenta FBI - byłego chłopaka Scully.
, Odcinek 16: YOUNG AT HEART
, Przestępca, który jakoby umarł w więzieniu lata temu, mści się na agencie Mulderze.
, DYSK 5
, Odcinek 17: E.B.E.
, Zestrzelony na Bliskim Wschodzie statek kosmiczny jest w tajemnicy przewożony do Stanów Zjednoczonych. Mulder i Scully trafiają na ślad pasażera statku - przybysza z innej planety.
, Odcinek 18: MIRACLE MAN
, Muldera dręczą wizje dotyczące uprowadzenia jego siostry. Agent prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego cudotwórcy, który wykorzystuje swój talent do leczenia i ... zabijania.
, Odcinek 19: SHAPES
, Agenci prowadza śledztwo w indiańskim rezerwacie w sprawie serii morderstw wiązanych z legendarnym wilkołakiem.
, Odcinek 20: DARKNESS FALLS
, Mulder i Scully prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci drwali, za którą odpowiedzialne mogą być tajemnicze owady.
, DYSK 6
, Odcinek 21: TOOMS
, Eugene Tooms - seryjny morderca, mutant żywiący się ludzką wątrobą - zostaje zwolniony z więzienia. Mulder i Scully muszą go powstrzymać, zanim znów zacznie zabijać.
, Odcinek 22: BORN AGAIN
, Agenci prowadzą śledztwo w sprawie kilku zabójstw, z którymi powiązana jest pewna dziewczynka. Wszystko wskazuje na to, że wcielił się w nią duch zamordowanego policjanta.
, Odcinek 23: ROLAND
, Giną naukowcy z pewnego ośrodka badawczego, pracujący nad silnikiem najnowszej generacji. Ku zdziwieniu agentów, wszystko wskazuje na to, że za morderstwa odpowiedzialny jest opóźniony umysłowo sprzątacz.
, Odcinek 24: THE ERLENMEYER FLASK
, Próbując uratować Muldera z rąk porywaczy, Sully znajduje dowody, że rząd prowadzi eksperymenty na ludziach łącząc ich DNA z DNA przybyszów z kosmosu.
EAN 5903570132612
Dział DVD
Data premiery 2008-06-09
Tytuł oryginalny X Files, The
Cykl Kultowe Seriale
Kraj USA, Kanada
Termin premiery kinowej 1996-03-20
Rok produkcji 1998, 1993
Scenariusz Stephen King, Gillian Anderson, David Duchovny, William B. Davis, Billy Brown, James Wong, Paul Barber, John Shiban, Glen Morgan, Greg Walker, Jeff Vlaming, David Greenwalt, Vince Gilligan, Paul Brown, Howard Gordon, Chris Carter, Frank Spotnitz, Chip Johannessen, Jeffrey Bell, Sara B. Cooper, Charles Grant Craig, Steve De Jarnatt, William Gibson, Thomas Schnauz, Chris Brancato, David Amann, Tim Minear, Jessica Scott, Alex Gansa, Darin Morgan, Steven Maeda, Kenneth Biller, Jim Guttridge, Chris Ruppenthal, Daniel Arkin, Kim Newton, Larry Barber, Scott Kaufer, Marilyn Osborn, Dan Angel, Valerie Mayhew, Vivian Mayhew, Mike Wollaeger, Tom Maddox, Mat Beck, R.W. Goodwin, Kenneth H. Hawryliw, Margaret Fearon, Anne Simon
Kategoria wiekowa (MPAA) TV-PG
Czas trwania 999
Sezon 1
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Obraz 4:3, 1,33:1
Region DVD 2
Opakowanie BOX
Napisy
 • polskie
 • angielskie
 • chorwackie
 • norweskie
 • szwedzkie
 • fińskie
 • duńskie
 • portugalskie
 • bułgarskie
 • słoweńskie
 • czeskie
Dźwięk
 • Dolby Digital 2.0 polski
 • Dolby Digital 2.0 angielski
 • Dolby Digital 2.0 czeski