KSIĄŻKA
Wybór poezji - Federico Garcia Lorca [KSIĄŻKA]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Po 1989 roku
Seria Biblioteka Narodowa
Autor Federico García Lorca
Ilość stron 500
Okładka twarda
Opis

Federico García Lorca był znakomitym dramaturgiem, wybitnym pianistą, sprawnym rysownikiem, ale przede wszystkim charyzmatycznym poetą, wzbudzającym podziw innych twórców. Leonard Cohen nie tylko upamiętnił go w piosence \"Take This Waltz\", lecz także nadał imię Lorca swojej córce.

Zachwyt nad twórczością poety miesza się często z fascynacją jego życiem: przyjaźniami z Salvadorem Dalím, Luisem Bu?uelem, Pablo Nerudą, działalnością społeczną, związkami z hiszpańskim folklorem, porywającą osobowością czy wreszcie tragiczną śmiercią, która dla wielu stała się symbolicznym końcem wolności w Hiszpanii - Lorca został rozstrzelany tuż po wybuchu hiszpańskiej wojny domowej, a zwycięski reżim generała Franco przez lata zacierał informacje na temat tej zbrodni.

Tom z serii Biblioteka Narodowa to najobszerniejszy dotąd wybór wierszy Lorki w języku polskim; ukazują się one w znakomitych znanych wcześniej przekładach, uzupełnionych na potrzeby tego wydania przez poetę i tłumacza Marcina Kurka. Po raz pierwszy w Polsce w jednej publikacji znalazł się tu przekład całości książki \"Poeta w Nowym Jorku\", pierwsze tłumaczenie próz poetyckich i wykładu o duende.

EAN 9788366267015
Dział KSIĄŻKA
Data premiery 2019-07-18
ISBN 978-83-66267-01-5
Seria Biblioteka Narodowa
Autor Federico García Lorca
Rok wydania 2019
Ilość stron 500
Okładka twarda
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Szerokość (razem z opakowaniem) 125
Długość (razem z opakowaniem) 170
Wysokość (razem z opakowaniem) 20