IMDB

BLU-RAY
Rękopis znaleziony w Saragossie (Klasyka Polskiego Kina) (booklet) [Blu-Ray]

44999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Paczka w RUCHu799
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 6 godzin 47 minut,
a otrzymasz produkt już jutro !

Sprawdź warunki
Kategoria Dramaty | Fantasy
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray, Lata 60-te na DVD, Klasyka Polskiego Kina Po Rekonstrukcji
Seria Klasyka Polskiego Kina
Reżyseria Wojciech Has
Obsada Leon Niemczyk, Ryszard Kotys, Gustaw Lutkiewicz więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Klasyka Polskiego Kina - nieistotne czy już widziałeś, poznałeś, słyszałeś?

Jest rok 1739. Przez dzikie góry Sierra Morena jedzie kapitan gwardii walońskiej Alfons van Worden. Za nic ma ostrzeżenia o szalejących tu demonach, niewidzialnych rękach, które spychają w przepaść, i opuszczonych gospodach, w których grasują złe duchy. W jednej z nich zatrzymuje się na noc, nieświadom, że zapoczątkuje to całą serię niesamowitych i przerażających zdarzeń, które przenicują jego nieskomplikowaną psychikę. Poruszając się w misternym labiryncie szkatułkowych opowieści, bohater ma zacząć myśleć, i gra toczy się o to, jak będzie myślał. Wszystko tu ma dwie interpretacje: mistyczna, magiczna filozofia Kabalisty nieustannie ściera się z humanistycznym materializmem Matematyka. Tę błyskotliwą adaptację jednego z najznakomitszych utworów światowej literatury fantastycznej uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami w Edynburgu i w San Sebastian oraz Nagrodą Krytyki Hiszpańskiej.

To trzeba zobaczyć, jeśli nawet już oglądałeś. Serię pokaż najbliższym.

Wydarzenie filmowe - po raz pierwszy na płytach DVD i Blu-ray zostały wydane arcydzieła kinematografii polskiej poddane cyfrowej rekonstrukcji. Historie opowiedziane nowym obrazem i dźwiękiem, które pokazują inną, lepszą jakość, która niejednokrotnie zaskoczyła efektem końcowym. Wyjątkowy cykl wydany w ramach projektu Kino RP zawiera filmy najbardziej uznanych polskich reżyserów, klasykę pozycji, które są nieodłącznym elementem historii polskiej kinematografii.

Wajda obok Barei, Has czy Chmielewski, Zaorski, Ford, a także Antczak, Bugajski i Bromski. Monumentalna seria, na którą składają się obrazy dramatyczne, ważne społecznie, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi. Klasyka Polskiego Kina to przekrój najważniejszych filmów, zaproszenie do ponownej projekcji, a także doskonały początek dla tych, którzy kina polskiego jeszcze nie poznali. Doskonałe filmy wzbogaca komentarz filmoznawcy Andrzeja Bukowieckiego.
EAN 9788364361111
Dział BLU-RAY
Data premiery 2013-11-20
Tytuł oryginalny Rekopis znaleziony w Saragossie
Nr katalogowy BD KPK 001
Seria Klasyka Polskiego Kina
Kraj Polska
Termin premiery kinowej 1965-02-09
Rok produkcji 1965
Reżyseria Wojciech Has
Scenariusz Tadeusz Kwiatkowski, Jan Potocki
Muzyka Krzysztof Penderecki
Czas trwania 183
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, menu interaktywne, zwiastuny, materiał porównawczy przed i po rekonstrukcji, galeria zdjęć
Obraz 16:9, 2,39:1 anamorficzny
Region Blu-Ray B, C
Opakowanie booklet
Liczba nośników [1xBLU-RAY], [1xKSIĄŻKA]
Napisy
  • polskie (dla niedosłyszących)
  • angielskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Audiodeskrypcja dla osób niewidzących polski