IMDB

DVD
Poszukiwany, Poszukiwana (Klasyka Polskiego Kina) (booklet) [DVD]

3999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 1 dnia 7 godzin 20 minut,
a otrzymasz produkt już pojutrze!

Sprawdź warunki
Kategoria Komedie (polskie) | Komedie
Powiązania Lata 70-te na DVD, Klasyka Polskiego Kina Po Rekonstrukcji, Filmy polskie na DVD i Blu-ray
Seria Klasyka Polskiego Kina
Reżyseria Stanislaw Bareja, Stanisław Bareja
Obsada Zofia Czerwińska, Andrzej Krasicki, Jerzy Moes więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis CYFROWA REKONSTRUKCJA OBRAZU I DŹWIĘKU Stanisław Bareja i Jacek Fedorowicz o absurdach PRL-u. Historyk sztuki Stanisław Maria Rochowicz, niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu z muzeum, ukrywa się w kobiecym przebraniu i zarabia na życie jako gosposia. Jedna z najlepszych polskich komedii. Aluzje do filmowej klasyki, kpina z nowoczesnej sztuki i antycypacja - 3 lata przed wprowadzeniem kartek - "przejściowych braków w zaopatrzeniu" w cukier. Znakomita kreacja Wojciecha Pokory, słynne sceny, niezapomniane kwestie - z badaniem "zawartości cukru w cukrze", nienormalny świat, w którym gosposia zarabia znacznie więcej od historyka sztuki, a wysoka pozycja bezużytecznych ignorantów odzwierciedla stopień poniżenia polskiej inteligencji. Monumentalna seria, na którą składają się obrazy dramatyczne, ważne społecznie, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi. Klasyka Polskiego Kina to przekrój najważniejszych filmów, zaproszenie do ponownej projekcji, a także doskonały początek dla tych, którzy kina polskiego jeszcze nie poznali. Doskonałe filmy wzbogaca komentarz filmoznawcy Andrzeja Bukowieckiego., Klasyka Polskiego Kina - nieistotne czy już widziałeś, poznałeś, słyszałeś?

Stanisław Bareja i Jacek Fedorowicz o absurdach PRL-u.
Historyk sztuki Stanisław Maria Rochowicz,niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu z muzeum, ukrywa się w kobiecym przebraniu i zarabia na życie jako gosposia.

Jedna z najlepszych polskich komedii. Aluzje do filmowej klasyki, kpina z nowoczesnej sztuki i antycypacja - 3 lata przed wprowadzeniem kartek - "przejściowych braków w zaopatrzeniu" w cukier. Znakomita kreacja Wojciecha Pokory, słynne sceny, niezapomniane kwestie - z badaniem "zawartości cukru w cukrze", nienormalny świat, w którym gosposia zarabia znacznie więcej od historyka sztuki, a wysoka pozycja bezużytecznych ignorantów odzwierciedla stopień poniżenia polskiej inteligencji.

To trzeba zobaczyć, jeśli nawet już oglądałeś. Serię pokaż najbliższym.

Wydarzenie filmowe - po raz pierwszy na płytach DVD i Blu-ray zostały wydane arcydzieła kinematografii polskiej poddane cyfrowej rekonstrukcji.

Historie opowiedziane nowym obrazem i dźwiękiem, które pokazują inną, lepszą jakość, która niejednokrotnie zaskoczyła efektem końcowym.

Wyjątkowy cykl wydany w ramach projektu Kino RP zawiera filmy najbardziej uznanych polskich reżyserów, klasykę pozycji, które są nieodłącznym elementem historii polskiej kinematografii. Wajda obok Barei, Has czy Chmielewski, Zaorski, Ford, a także Antczak, Bugajski i Bromski.

Monumentalna seria, na którą składają się obrazy dramatyczne, ważne społecznie, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi.

Klasyka Polskiego Kina to przekrój najważniejszych filmów, zaproszenie do ponownej projekcji, a także doskonały początek dla tych, którzy kina polskiego jeszcze nie poznali. Doskonałe filmy wzbogaca komentarz filmoznawcy Andrzeja Bukowieckiego.
EAN 9788364361050
Dział DVD
Data premiery 2013-11-20
Tytuł oryginalny Poszukiwany, Poszukiwana
Seria Klasyka Polskiego Kina
Kraj Polska
Termin premiery kinowej 1973-04-22
Rok produkcji 1973
Reżyseria Stanislaw Bareja, Stanisław Bareja
Scenariusz Stanislaw Bareja, Jacek Fedorowicz
Muzyka Jerzy Matuszkiewicz
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, Zwiastun, materiał porównawczy po i przed rekonstrukcją
Obraz 16:9, 1,78:1
Region DVD 1, 2, 3, 4, 5, 6
Opakowanie booklet
Liczba nośników [1xDVD], [1xKSIĄŻKA]
Wymiary 16:9
Napisy
  • polskie (dla niedosłyszących)
  • angielskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Audiodeskrypcja dla osób niewidzących polski