DVD
Polskie Kino Psychologiczne: Pasażerka, Prawo i pięść, Sam pośród miasta [BOX] [3DVD]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Kino Rodzinne
Powiązania Lata 60-te na DVD
Reżyseria Jerzy Hoffman, Andrzej Munk, Witold Lesiewicz więcej
Obsada Zofia Czerwińska, Andrzej Krasicki, Boguslaw Sochnacki więcej
Opis Prezentujemy tutaj trzy wybitne polskie filmy psychologiczne lat 60 tych. Każdy z nich jest inny ale wspólnym przesłaniem dla tych filmów jest uczciwość człowieka wobec samego siebie, niezależnie od presji, opinii i środowiska.

Pasażerka reż. Andrzej Munk(1963). Film nagrodzony m.in w Cannes i Wenecji. Akcja filmu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie i podczas wojny, w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. W tłumie turystów zapełniających pokład transatlantyckiego statku znajduje się niemieckie małżeństwo, Walter i Liza. Oboje niewiele wiedzą o swej przeszłości, ale tworzą harmonijny związek. Na statku przebywa też kobieta, która przypomina Lizie o przeszłości. Wspomnienia zaprowadzają Lizę do czasów, gdzie była zagorzałą esesmanką a kobieta krnąbrną Polką...

Prawo i pięść reż. Jerzy Hoffman(1964) to "polski western". Banda rzezimieszków postanawia ukraść jak najwięcej, a sprzeciwia im się, ostatni sprawiedliwy - Andrzej Kenig. Nie zabraknie w filmie, jak przystało na western, pojedynku rewolwerowego, gdzie dobro zwycięży ze złem.

Sam pośród miasta reż. Halina Bielińska(1965) jest filmem o wyobcowanym i zagubionym romantyku, który ciągle nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w życiu. Konrad ( Zbigniew Cybulski) wywodzi się z pokolenia Kolumbów. Jego mentalność ukształtowały doświadczenia czasów wojny. Dwadzieścia lat po jej zakończeniu, mimo dobrej pozycji zawodowej, wciąż nie może przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.
EAN 5907636965954
Dział DVD
Rok produkcji 1965, 1963, 1964
Reżyseria Jerzy Hoffman, Andrzej Munk, Witold Lesiewicz, Edward Skórzewski, Halina Bielinska
Opakowanie BOX
Liczba nośników [3xDVD]