Logo star wars | gwiezdne wojny
star wars 8 | gwiezdne wojny XIII

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi już w kinach!

Zobacz Zwiastun
Gwiezdnne wojny: Ostatni jedi

Muzyka


Do wszystkich części “Gwiezdnych wojen” muzykę skomponował John Towner Williams. Urodził się 8 lutego 1932 roku w Nowym Jorku. Stworzył muzykę do prawie stu filmów. Początkowo tworzył głównie muzykę do seriali telewizyjnych. Później pojawiło się wiele produkcji, do których Williams skomponował muzykę min. Szczęki, a następnie Gwiezdne wojny. Był także twórcą do trzech pierwszych części ekranizacji książek o Harrym Potterze. Czterdzieści dziewięć razy został nominowany do Oscara, a laureatem nagrody został pięciokrotnie (za muzykę do filmów: Lista Schindlera, Szczęki, E.T., Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja oraz adaptację musicalu Skrzypek na dachu).

Main Title and The Attack on the Jakku Village - John Williams
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars:
The Force Awakens

Kup Tutaj

Komiksy


Mimo końcówki roku czytelnicy komiksowych historii mogą jeszcze oczekiwać nowości. Niedługo do sprzedaży trafią komiksowe adaptacje filmów Star Wars. Wkrótce ukaże się także nowy tom z cyklu Legend zatytułowany "Karmazynowe imperium III: Imperium utracone". Zamówcie poprzednie numery i oceńcie sami:

Opowieści Jedi. Dawni Rycerze komiks Tom Veitch

Opowieści Jedi
Dawni rycerze

Kup Tutaj
Cienie imperium komiks Tom Veitch

Gwiezdne Wojny
Cienie Imperium

Kup Tutaj
Karmazynowe Imperium III: Imperium Utracone Tom Veitch

Karmazynowe Imperium
Imperium utracone

Kup Tutaj
Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi Tom Veitch

Karmazynowe Imperium
Rada we krwi

Kup Tutaj

Zobacz najnowszy zwiastun


Bohaterowie ❝Przebudzenia Mocy❞ wraz z legendarnymi postaciami gwiezdnego uniwersum odkrywają zaskakujące sekrety przeszłości i niezgłębione dotąd tajemnice Mocy… Zobacz sam najnowszą odsłonę sagi science fiction!


❝14 grudnia na ekrany kin wkroczy najnowsza część sagi ❝Gwiezdnych wojen❞ - ❝Star Wars: The Last Jedi❞. Jedną z ról zagra tam Laura Dern, która zdradziła, jak to jest pracować przy kultowej produkcji. - Bawiłam się wspaniale. Czułam się jak 8-latka każdego dnia. Każdy tam jest szczęściarzem, bo będąc częścią tej historii, żyje swoimi❞


O Filmie


Gwiezdne wojny – amerykańska franczyza filmowa została zapoczątkowana w 1977 roku premierą filmu Star Wars Część IV – Nowa nadzieja, który stał się światowym popkulturowym fenomenem. Wielki sukces odnosiły sequele Imperium kontratakuje (1980) oraz Powrót Jedi (1983), które stanowią oryginalną trylogię Gwiezdnych wojen.

Film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zapoczątkował trylogię sequeli. Wszystkie siedem filmów zostało nominowanych do Oscara. Osiągnięcie wielkiego sukcesu serii pozwoliło znaleźć się Gwiezdnym wojnom na 3. miejscu w rankingu najbardziej dochodowych serii filmowych. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fikcyjnych uniwersów na świecie!

Rey, Daisy Ridley Luke Skywalker, Mark Hamill

Luke i Rey

Producenci doskonale wiedzą, jak podgrzewać atmosferę wokół ❝Gwiezdnych Wojen❞. Disney, uchylając rąbka tajemnicy, jaką owiana jest 8. część sagi w pierwszym telewizyjnym spocie ❝Star Wars: Last Jedi❞ zaprezentował nowy dialog Luke’a Skywalkera i Rey.

Jedyne, co zmieniło się względem poprzednich zwiastunów to rozpoczynające spot zdanie: ❝Why are you here?❞ (❝Dlaczego tu jesteś?❞), wypowiedziane przez Luke’a Skywalkera w stronę Rey. W przypadku głównych bohaterów każde nowe słowo, które wypowiadają urasta do rangi przełomowej informacji na temat najnowszej części ❝Star Wars❞.


AktorzyNaekranie.pl ❝Czy wiemy, o czym tak naprawdę ma być ten film? Nie, mamy sugestie, skrawki i inne ciekawostki, które mogą coś powiedzieć, ale nadal są to ogólniki. Zwróćcie uwagę, że kompletnie pominięto wątek na planecie Cantonica w mieście Canto Bight, czyli mieście-kasynie. Nie ma też w ogóle postaci Laury Dern, Kelly Marie Tran oraz Benicio del Toro, którzy mają odegrać istotne role w tej fabule.❞


Produkty


POLECANE FILMY Z SERII STAR WARS

Star Wars: The Force Awakens

Gwiezdne wojny:
Przebudzenie Mocy (2015)

Kup Tutaj
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Gwiezdne wojny: Część III
Zemsta Sithów (2005)

Kup Tutaj
Attack of the Clones

Gwiezdne wojny: Część II
Atak klonów (2002)

Kup Tutaj
Episode IV A New Hope

Gwiezdne wojny: Część IV
Nowa nadzieja (1977)

Kup Tutaj

LEGO
Star Wars

Zobaczcie sami jak twórcy popularnych duńskich klocków LEGO połączyli je z kultowym uniwersum Gwiezdnych wojen. Dziecko może bawić się, a przy tym także uczyć się i rozwijać w trakcie konstruowania wielu rewelacyjnych pojazdów!

Lego Star Wars  Żołnieze Rebelii

Żołnierze Rebelii
(75133)

Kup Tutaj
Lego Star Wars  Droid Gunship

Droid Gunship
(75042)

Kup Tutaj
Lego Star Wars  Millenium Falcon

Millennium Falcon
(75105)

Kup Tutaj
Lego Star Wars Atak Hoth

Atak Hoth
(75138)

Kup Tutaj
Lego Star Wars  ObiWana

Jedi Interceptor ObiWana
(75135)

Kup Tutaj
Lego Star Wars  machina krocząca AT-ST

Machina krocząca AT-ST
(75153)

Kup Tutaj
Lego Star Wars  Mikromyśliwiec TIE Striker

Mikromyśliwiec TIE Striker
(75161)

Kup Tutaj

Gadżety
Star Wars

StarWars | Gwiezdne wojny: Darth Vader Doomed Skrzynia

Śniadaniówka Darth Vader

Kup Tutaj
kubek mini gwiezdne wojny

Mini kubek z nadrukiem

Kup Tutaj
Wycieraczka Gwiezdne Wojny

Wycieraczka z nadrukiem

Kup Tutaj
gra gwiezdne wojny

Gra Gwiezdne Wojny

Kup Tutaj
Portfel z nadrukiem gwiezdne wojny

Portfel z nadrukiem

Kup Tutaj
Cards StarWars

Karty - Gwiezdne Wojny

Kup Tutaj
Gra planszowa gwiezdne wojny

Gra planszowa StarWars

Kup Tutaj