"Pitbull. Ostatni pies"
premiera 15 marca!

Zobaczcie kontynuację wciągającego cyklu filmów sensacyjnych - najnowszą, a zarazem ostatnią część bijącej rekordy popularności serii.

Czy istnieje szansa, że stanie się kolejnym kultowym filmem Pasikowskiego? Przekonajcie się sami.

postacie-z-filmu
❝ Antyradio.pl: Fani mocnego polskiego kina (w tradycyjnym tego słowa znaczeniu) nie zawiodą się tym, co zobaczą na ekranie. Nie dość, że po raz pierwszy od 10 lat "Pitbull" wygląda jak prawdziwy film z prawdziwymi aktorami, a nie etiuda na festiwalu filmów amatorskich (...) to jeszcze jego przyzwoitość wyraża się nawet w języku. ❞

plakat-pitbull-ostatni-pies

Plakat pochodzi z telmag.pl

Pitbull Ostatni Pies

"Pitbull. Ostatni pies", wyreżyserowany przez Władysława Pasikowskiego, jest kontynuacją serii filmów Patryka Vegi. Po śmierci Soczka (partnera Majamiego) policjanci z warszawskiej komendy wszczynają dochodzenie. Koncentrują się na schwytaniu sprawcy - traktując to jako nie tylko swój obowiązek, lecz także punkt honoru. Z powodu zdziesiątkowanego wydziału spowodowango zmianami organizacyjnymi oraz zwolnieniami, stołeczny komendant zmuszony jest ściągnąć do Warszawy doświadczonych policjantów. Do stolicy przyjeżdżają Despero, Metyl oraz Nielat. W walce o panowanie nad miastem, która toczy się pomiędzy gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci - Czarna Wdowa.

Władysław Pasikowski rezyser filmu

Zdjęcie pochodzi z wikipedia.org

Reżyser

Władysław Pasikowski - urodzony 14 czerwca 1959 roku w Łodzi. Absolwent Kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego i Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Polski reżyser oraz scenarzysta filmowy, w 1991 roku zadebiutował filmem "Kroll", opowiadającym o poszukiwaniach uciekiniera z jednostki wojskowej. Sukces oraz popularność zdobył dzięki dwóm częściom "Psów" - przy obydwu współpracował z Bogusławem Lindą i Cezarym Pazurą. W Polsce uważany jest za specjalistę kina sensacyjnego. Jest autorem scenariuszy do większości swoich filmów. Często współpracuje z zaufanymi przyjaciółmi - aktorami oraz twórcami. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiej kultury.

Dowiedz się więcej

Ciekawostki z serii "Pitbull"

  • W trzeciej serii "Pitbulla", kiedy policjanci oglądają na komendzie telewizję, na ekranie pojawia się teledysk "Pitbull" Kazika Staszewskiego.

  • W pierwszym sezonie "Pitbulla" w roli Saida musiało wystąpić dwóch aktorów. Waldemar Walisiak, zmarł miesiąc po premierze filmu i jego rolę przejął Wojciech Wiliński.

  • W grudniu 2007 ekipa filmowa zamknęła na potrzeby filmu tunel pod wiaduktem kolejowym powodując paraliż.

  • W drugim sezonie "Pitbulla" Barszczyk występuje w mundurze ze stopniem inspektora, w kolejnej serii - w stopniu podinspektora.

  • W "Pitbullu" pojawiają się postacie z nazwiskami tj. Mroczek i Zduński, które nawiązują do serialu "M jak miłość". Zduński to nazwisko bohaterów serialu odgrywanych przez braci Marcina i Rafała Mroczków.

  • Postać Despera z "Pitbulla" jest oparta w dużej mierze na Sławomirze Opali (aktor i narrator w "Prawdziwe psy").

  • Mercedes Kwadrata z "Pitbulla" na początku był srebrny i miał numer rejestracyjny WW 7464F, jednak w kolejnym odcinku był już czarny i miał numer DA 7340F.

  • Scena w "Pitbull. Nowe porządki" w której Opałka idzie do szatni po walce była kręcona podczas Polsat Boxing Night.

  • W trzeciej serii "Pitbulla", kiedy Gebels wchodzi do mieszkania Artaka, narzeczona Artaka ogląda 10 odcinek trzeciej serii.

  • Zdjęcia w komendzie do trzeciej serii "Pitbulla" powstały na terenie byłych Polskich Zakładów Optycznych w Warszawie.

Zwiastun "Pitbull Ostatni Pies"

Aktorzy

Zdjęcia pochodzą z fdb.pl

Produkcje Władysława Pasikowskiego

W 1991 roku powstał film "Kroll" - opowiadający historię żołnierza służby zasadniczej, który dezerteruje z jednostki kilka dni przed pokazowymi manewrami. Nim sprawą zainteresuje się prokuratura - kadra oficerska decyduje się odnaleźć go na własną rękę. Krótko po debiucie powstał sensacyjno - kryminalny film "Psy", a w 1994 roku druga część produkcji o podtytule "Ostatnia krew". Za pierwsza część Pasikowski otrzymał między innymi nagrodę za reżyserię w Gdańsku oraz Złotą Kaczkę dla najlepszego filmu 1992 roku. "Słodko-gorzki" z 1996 roku to dramat o młodzieży - uczniów jednego z liceum. Opowiada o wchodzeniu w dorosłość, miłościach i rozterkach młodych ludzi. Kolejnymi produkcjami Pasikowskiego były filmy o tematyce wojennej: "Demony wojny wg Goi" oraz "Operacja Samum". Później, w 2001 powstał "Reich". Władysław w ostatnich latach współpracował przy tworzeniu scenariusza do "Katynia" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Polecane filmy z Serii

Pitbull. Niebezpieczne kobiety (2016 - booklet)

Botoks
(2018 - Booklet)

Pitbull. Nowe porządki
(2016 + soundtrack)

Pitbull
(2016 - Mocne Polskie Kino)

❝ Pasikowski: Staję na planie "Pitbulla 3" jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. (..) A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyranii złych ludzi i oczywiście o miłości. ❞

Filmy Promocyjne - Recenzje

"Najbardziej gangsterski ze wszystkich części" - PITBULL. OSTATNI PIES

"Pitbull. Ostatni pies" – z wizytą na planie filmu – PnŚ

PITBULL. OSTATNI PIES. Najgłośniejszy film 2018? Relacja z planu

PITBULL. OSTATNI PIES. Ostatni dzień zdjęciowy filmu Władysława Pasikowskiego | RELACJA

Artur Szpilka: Chciałem zagrać gangstera! PITBULL. OSTATNI PIES

[Na planie] Pitbull Ostatni Pies