Przestępczość z perspektywy kobiet

Podczas gdy "Botoks" bije rekordy oglądalności, Vega nie pozwala widzom na chwilę wytchnienia. Już wkrótce na wielkim ekranie pojawią się "Kobiety Mafii". Losy pięciu kobiet przetną się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsną przestępczą mapą Warszawy!

Niesamowity scenariusz oparty na prawdziwej historii. Inspiracją dla filmu były wydarzenia związane z Grupą Mokotowską - owianą legendą organizacją przestępczą.


plakat-kobity-mafii

Plakat pochodzi ze Spidersweb.pl

O "Kobietach mafii"

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska).
Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Przejdź do sklepu
patryk-vega

Zdjęcie pochodzi z SE.pl

Patryk Vega

Reżyser, scenarzysta oraz producent. Ukończył socjologię w Collegium Civitas w Warszawie, broniąc pracy magisterskiej na kanwie serialu dokumentalnego o policji "Prawdzie psy", którego był współscenarzystą i reżyserem. Stworzył scenariusz do serialu telewizyjnego "Pierwszy milion" i współpracował przy adaptacji "W pustyni i w puszczy" z 2001 roku. Sławę zdobył w telewizji, reżyserując liczne odcinki seriali policyjnych "Kryminalni" oraz "Pitbull". Brutalna, realistyczna wizja pracy kilku policjantów zdobyła Nagrodę za Reżyserię na koszalińskim festiwalu "Młodzi i Film". Film Vegi "Ciacho" z 2010 roku, zniesmaczył krytyków i podzielił widzów, zdobywając jednak imponujący wynik frekwencyjny (prawie milion widzów). Z tego względu film otrzymał Bursztynowe Lwy FPFF w Gdyni dla obrazu z najlepszą frekwencją w kinach. W 2011 wyreżyserował serial kryminalny "Instynkt" z Danutą Stenką w roli głównej, a w marcu 2012 roku na ekrany kin wszedł jego trzeci pełnometrażowy film – adaptacja kultowego serialu telewizyjnego zatytułowana "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć".

Zanim został reżyserem przeżył niejedną ciężką sytuację, co wpłynęło na jego późniejszą twórczość.

Przejdź do sklepu

Najnowsza produkcja Patryka Vegi pokazuje świat mafii oczami kobiet - żon, córek i kochanek najgroźniejszych ludzi w mieście.


Ciekawostki z filmów Vegi

  • W trzeciej serii "Pitbulla", kiedy policjanci oglądają na komendzie telewizję, na ekranie pojawia się teledysk "Pitbull" Kazika Staszewskiego.

  • W pierwszym sezonie "Pitbulla" w roli Saida musiało wystąpić dwóch aktorów. Waldemar Walisiak, zmarł miesiąc po premierze filmu i jego rolę przejął Wojciech Wiliński.

  • W grudniu 2007 ekipa filmowa zamknęła na potrzeby filmu tunel pod wiaduktem kolejowym powodując paraliż.

  • W drugim sezonie "Pitbulla" Barszczyk występuje w mundurze ze stopniem inspektora, w kolejnej serii - w stopniu podinspektora.

  • W "Pitbullu" pojawiają się postacie z nazwiskami tj. Mroczek i Zduński, które nawiązują do serialu "M jak miłość". Zduński to nazwisko bohaterów serialu odgrywanych przez braci Marcina i Rafała Mroczków.

  • Postać Despera z "Pitbulla" jest oparta w dużej mierze na Sławomirze Opali (aktor i narrator w "Prawdziwe psy").

  • Mercedes Kwadrata z "Pitbulla" na początku był srebrny i miał numer rejestracyjny WW 7464F, jednak w kolejnym odcinku był już czarny i miał numer DA 7340F.

  • Scena w "Pitbull. Nowe porządki" w której Opałka idzie do szatni po walce była kręcona podczas Polsat Boxing Night.

  • W trzeciej serii "Pitbulla", kiedy Gebels wchodzi do mieszkania Artaka, narzeczona Artaka ogląda 10 odcinek trzeciej serii.

  • Zdjęcia w komendzie do trzeciej serii "Pitbulla" powstały na terenie byłych Polskich Zakładów Optycznych w Warszawie.

Zwiastun filmu "Kobiety mafii"

Najlepszy scenariusz Vegi

Po "Pitbullu. Nowych porządkach" skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz. Początkowo potraktowałem to z przymrużeniem oka. Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami. Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni. Powiedziałem mu: "Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie". Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały "Kobiety mafii" – najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu - mówi Patryk Vega

Najlepsze filmy Patryka Vegi

Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Pitbull. Nowe porządki

PAKIET: Pitbull. Niebezpieczne kobiety / Nowe porządki

Pitbull

PAKIET: Pitbull sezony 1-3

Pitbull sezon 3

PAKIET: Sztos 2 / Last Minute / Pod Mocnym Aniołem

Last Minute

Służby specjalne

Twarzą w twarz sezony 1-2 (pojedyńczo)

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Niesamowite i niebezpieczne kobiety

"Kobiety mafii" - Diane Ducret

"Kobiety, które zawładnęły Europą" - des Cars Jean

"Bo to złe kobiety były" - Joanna Puchalska

"Kobiety dyktatorów" - Diane Ducret

Aktorzy

Zdjęcia pochodzą z IMBD.com

"Kobiety mafii" - relacja z planu filmu | OnetNews

KOBIETY MAFII - Relacja z planu filmu Patryka Vegi

Patryk Vega realizuje kolejny film - "Kobiety mafii"

Patryk Vega o KOBIETACH MAFII i nowym projekcie | WYWIAD

Warnke o roli w "Kobietach mafii": Moja bohaterka jest kompletną wariatką

KOBIETY MAFII. Nowy film Patryka Vegi mocniejszy od Pitbulla?

Oczekujecie na premiery kolejnych filmów Patryka Vegi na DVD i Blu-ray? Już dziś dajemy wam możliwość zamówienia wersji pudełkowej filmu "Botoks".


Sprzedaż

Dramaty, Filmy Polskie na DVD, Patryk Vega, przedsprzedaż

Botoks + Niebezpieczne Kobiety

Płyta DVD - 53 99

Kup Teraz
Dramaty, Filmy Polskie na Blu-Ray, Patryk Vega, przedsprzedaż

Botoks

Płyta BLU-RAY - 59 99

Kup teraz

Najlepsze książki Patryka Vegi

Niebezpieczne kobiety

Złe psy. W imię zasad

Złe psy. Po ciemnej stronie mocy

Służby specjalne. Podwójna przykrywka