Gra o tron

Sezon siódmy

Gry o tron już na DVD i Blu-ray!
Kultowy serial HBO powraca z siódmym sezonem. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a walka o Żelazny Tron staje się coraz bardziej zażarta.

Przejdź dalej
GOT - sezon7

Gra o tron Sezon 7

4xBLU-RAY

249.99 zł

Kup Teraz
GOT - sezon7

Gra o tron Sezon 7

5xDVD

127.78 zł

Kup Teraz
GOT - sezon7

Zestaw Sezonów Gry o tron

31xBLU-RAY BOX 1-7

1043.86 zł

Kup Teraz

Naekranie.pl: ❝ Wszyscy wiemy doskonale, że finał 7. sezonu serialu Gry o tron cieszył się olbrzymią popularnością. Uwzględniając stację HBO, emisję powtórek oraz serwisy HBO GO i HBO NOW obejrzało go 16,5 mln osób. ❞

Gra o tron

Amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO, będący adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa pisarza George’a R.R. Martina. Premiera pierwszego sezonu w HBO w amerykańskiej telewizji miała miejsce 17 kwietnia 2011, w Polsce serial zadebiutował dzień później.
Od 18 kwietnia 2011 roku do 9 czerwca 2014 premiera nowego odcinka w Polsce odbywała się w poniedziałki o godzinie 22. Od 16 czerwca 2014 (finału czwartego sezonu) premiera polska odbywa się równolegle z amerykańską (w nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 3 czasu polskiego).
Serial został przedłużony o sezon siódmy i ósmy, które będą ostatnimi seriami tej produkcji. Sezon siódmy składa się z siedmiu, a ósmy sezon będzie złożony z sześciu odcinków.

główni bohaterowie

Seria Gry o Tron

Sezon 1 | Gra o tron

Sezon 1

Sezon 2 | Gra o tron

Sezon 2

Sezon 3 | Gra o tron

Sezon 3

Sezon 4 | Gra o tron

Sezon 4

Sezon 5 | Gra o tron

Sezon 5

Sezon 6 | Gra o tron

Sezon 6

Sezon 6 | Gra o tron

Sezon 7

Sezon 1

Siedem Królestw Westeros to kraina, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Dwie potężne rodziny są uwikłane w walkę o władzę na śmierć i życie. Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Królestw, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidywalne konsekwencje.

Kup teraz Odwiedź sklep
sezon 1 | game of throne

Ciekawostki

  • Rozpoczęły się zdjęcia do 8. sezonu serii. Data premiery nie jest jeszcze znana.
  • Zespół Mastodon pojawił się w ostatnich scenach finału 7. sezonu, w których armia umarłych wyszła z lasu i stanęła pod Murem. W jednym momencie widzimy zbliżenie na żołnierzy Nocnego Króla. To właśnie w pierwszym rzędzie stoją Brent Hinds i Bill Kelliher z grupy Mastodon.
  • The Game Revealed to seria dokumentalna zdradzająca kulisy 7. sezonu "Gry o tron". Każdy z odcinków programu odpowiada epizodowi serialu i ukazuje ekskluzywne materiały zza kulis oraz wywiady z twórcami, ekipą i aktorami produkcji stacji HBO.
  • Od początku produkcji "Gry o tron" ważnym elementem w wątku Daenerys były jej smoki. W siódmej serii możemy zobaczyć ich ogromną, majestatyczną, ale i śmiertelnie przerażającą i niebezpieczną wersję. Sven Martin zajmuje się efektami specjalnymi w studiu Pixomondo, które pracuje przy produkcji serialu HBO. Mężczyzna zdradził, że inspiracją przy tworzeniu smoków były dla projektantów między innymi nietoperze i orły, a w ostatnim czasie także samoloty 747.

Aktorzy

Zdjęcia pochodzą z Filmweb.pl

Soundtrack

Ramin Djawadi

Niemiecki kompozytor pochodzenia irańskiego. Obecnie jeden z najpopularniejszych kompozytorów w branży filmowej. Pisze ścieżki dźwiękowe także do seriali oraz gier komputerowych. Dwukrotnie nominowany do Emmy, po jednym razie do Grammy oraz Saturna. Muzyk skomponował "The Light of Seven" oraz "The Winds of Winter" z szóstego sezonu "Gry o tron". Poza superprodukcją HBO, Ramin Djawadi odpowiada także za ścieżki dźwiękowe do takich produkcji jak Warcraft, Equillibrium, Prison Break, Iron Man, Clash of the Titans, Pacific Rim oraz Westworld. Muzyk jest aktualnie jednym z najczęściej kontraktowanych twórców w przemyśle filmowym oraz telewizyjnym.

Utwór - The Winds of Winter
Utwór - Light of the Seven

Zdjęcie pochodzi z IMDB.com

Naekranie.pl: ❝ Analitycy donoszą, że Gra o tron świetnie sobie radzi na całym świecie. Średnio 7. sezon oglądało 31 mln widzów. O 8 mln widzów więcej od poprzedniej serii. ❞

Nocny Król

  • Według legend, zakochał się on w kobiecie "o białej skórze jak księżyc i oczami niebieskimi jak gwiazdy".

  • Pierwszy biały wędrowiec oraz ich przywódca. Istnieje od ery Pierwszych Ludzi. Jest także przywódcą nieumarłych upiorów.

  • W 4 sezonie serialu możemy zobaczyć go, gdy przemienia syna Crastera w białego wędrowca, a w sezonie 5 dowodzi atakiem na Hardhome. Widzimy go również w sezonie 7, kiedy lodową strzałą zabija jednego ze smoków Daenerys Targaryen – Viseriona, a następnie przemienia go w upiora.

  • Według analizy symbol widniejący na pancerzu jest połączeniem czaszki kruka i wieży Nocnego Fortu, a to też ma być potwierdzeniem tego, że serialowy Nocny Król jest tym, o którym mówią legendy z książek Martina. Pamiętajmy, że według pisarza biali wędrowcy nie są ani martwi, ani żywi, więc równie dobrze mogą być nieśmiertelni, a Nocny Król może mieć jakieś 10 tysięcy lat.

  • Nocny Król stał się kimś w rodzaju głównego antagonisty serialu "Gra o tron", bo nie jest to ktoś, kto może pójść w sojusze czy z którym można się dogadać. Ta istota ma na celu zniszczenie wszystkiego i wprowadzenie Zimy.

Książki

Gra o Tron - George R.R. Martin

Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów literatury fantasy.
W kolejnej książce fantasy Martina Georgea R. R. przenosimy się w Zachodnie Krainy. Po ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain. Niestety pokonany król pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone i niebezpieczne jak on sam...
Na Żelaznym Tronie zasiadł Robert - najznamienitszy z buntowników, którzy pokonali Smoczego Króla. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają ponownie grę o tron...

plakat z z bohaterami

Plakat - Postacie

Kup Teraz

Gadżety

Odkryj wspaniałe gadżety dla sympatyków jednej z najbardziej popularnych produkcji filmowych ostatnich lat. Znajdziesz tutaj gry, plakaty, kubki… oraz wiele innych! Sprawdź sam.

Wszystkie Produkty
Gra w karty

Gra o Tron - gra karciana

Kup Tutaj

Monopoly - Gra o tron

Kup Teraz

Kubek z nadrukiem

Kup Teraz

Brelok

Kup Teraz

Szklanki

Kup Teraz

Gadżety

Odkryj wspaniałe gadżety dla sympatyków jednej z najbardziej popularnych produkcji filmowych ostatnich lat. Znajdziesz tutaj gry, plakaty, kubki… oraz wiele innych! Sprawdź sam.

plakat z z bohaterami

Plakat - Postacie

Kup Teraz
Gra w karty

Gra o Tron - gra karciana

Kup Tutaj

Monopoly - Gra o tron

Kup Teraz

Kubek z nadrukiem

Kup Teraz

Brelok

Kup Teraz

Szklanki

Kup Teraz