Blade Runner 2049
Premiera na DVD i Blu-ray

Sprawdź i sam oceń czy sequel kultowego filmu science-fiction oraz wizja reżysera Denis'a Villeneuve podołała oczekiwaniom fanów?

To wizualny majstersztyk.

postacie-z-filmu

❝ Newark Star-Ledger: W świecie przepełnionym kinowymi replikantami - solidnymi, błyszczącymi, starannie wyreżyserowanymi produkcjami, który prawie wyglądają jak prawdziwe filmy - „Blade Runner 2049” jest najrzadszym z sequeli. Oryginałem. ❞


Blade Runner 2049

Oficer policji Los Angeles trafia na ukrywaną przez lata informację, która może pogrążyć resztki społeczeństwa w chaosie. Odkrycie prowadzi go do poszukiwań Ricka Deckarda, byłego łowcy androidów, który zaginął trzydzieści lat temu.

Akcja filmu dzieje się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach przedstawionych w Łowcy Androidów z 1982 roku. Scenariusz autorstwa Hamptona Fenchera i Michaela Greena powstał w oparciu o oryginalny koncept Ridleya Scotta i Fenchera. Za zdjęcia odpowiada trzynastokrotnie nominowany do Oscara Roger Deakins.

patryk-vega

Zdjęcie pochodzi z Indiewire.com

Denis Villeneuve

Denis Villeneuve zawdzięcza swoją międzynarodową sławę głównie thrillerom "Labirynt", "Sicario" oraz obsypanemu nagrodami "Nowemu Początkowi". Teraz ponownie ma szansę na Oscara.
Reżyser urodził się we francuskojęzycznej części Kanady. Karierę rozpoczął od kręcenia filmów krótkometrażowych. Po raz pierwszy przykuł uwagę krytyków w 2001 roku za sprawą filmu "Maelström", który objechał festiwale na całym świecie i zgarnął wiele nagród w ojczyźnie reżysera. Pierwszą nominację do Oscara otrzymał w 2010 roku za film "Pogorzelisko".

Przejdź do sklepu
❝ Film.org.pl: Kontynuacja legendarnego Łowcy Androidów wypadła lepiej, niż można to było zakładać w najbardziej optymistycznych snach. ❞

Złóż zamówienie przedpremierowe na wersję DVD lub Blu-Ray!

73,48

Zamiast 79,99 zł

ZAMÓW WERSJĘ BLU-RAY »
27,00

Zamiast 49,99 zł

ZAMÓW WERSJĘ DVD (booklet) »

 

*Blade Runner 2049 3D dostępny do kupienia tylko w sklepie DVDMAX.pl -
w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 119,99 zł!

Ciekawostki o "Łowcy androidów" z 1982

 • W 2004 roku w ankiecie ogłoszonej przez brytyjski magazyn „The Guardian” obraz Ridleya Scotta został uznany za najlepszy film science-fiction wszech czasów.

 • Wszyscy replikanci w filmie są nazywani po imionach, a ludzie po nazwiskach. Tyko Rick Deckard jest wyjątkiem.

 • Wśród krytyków, którzy w 1982 wystawili filmowi złe noty był Roger Beret. 10 lat później zmienił swoje zdanie, zaliczając go do współczesnych klasyków kina.

 • W scenie, w której Deckard i Gaff zbliżają się do gmachu komendy policji przez krótką chwilę można zobaczyć budynek wyglądający jak model znanego z „Gwiezdnych wojen” statku kosmicznego – Sokół Millenium. Model był własnością jednego z członków ekipy i w ostatniej chwili, z braku innych możliwości, postanowiono postawić go na makiecie aby udawał jeden z... budynków.

 • Ridley Scott przynosił na plan zdjęcie słynnego obrazu Edwarda Hoppera „Nighthawks”, by pokazać ekipie jakiego nastroju wymaga ten film.

 • Projekt mieszkania Deckarda został zainspirowany projektem domu Ennisa-Browna w Los Angeles.

 • Kultowy monolog na zakończenie filmu stworzył David Peoples drugi scenarzysta filmu, a w czasie prób Rutger Hauer dorzucił część o "łzach" i tak zostało.

 • Na różnych etapach produkcji film był znany jako "Android", "Mechanismo" i "Dangerous Days". Tytuł jaki dziś znamy został zakupiony od amerykańskiego pisarza Williama S. Burroughsa, który wydał nowelę science-fiction pod tytułem "Blade Runner". Jednakże poza samym terminem "blade runner", jego praca nie miała większego wpływu na film.

Zwiastuny "Blade Runner 2049"

Aktorzy

Zdjęcia pochodzą z IMDB.com

Zamów kultowego "Łowcę Androidów" z 1982 roku

Blu-Ray

 • Zobacz wszystkie wersje
Zobacz więcej

Blu-Ray 4K + Blu-Ray

 • Zobacz wszystkie wersje
Zobacz więcej

DVD

 • Zobacz wszystkie wersje
Zobacz więcej

Soundtrack

Posłuchaj fragmentów niepowtarzalnego sountracku z filmu "Blade Runner 2049" oraz "Blade Runner" z 1982 roku.

Blade Runner 2049 Trailer Music

Blade Runner 2049 Main Theme

Blade Runner Theme (1982)

Blade Runner End Theme (1982)

Kup Soundtrack z filmu "Blade Runner" z 1982 roku!

Przejdź do sklepu
❝ SpiderWeb: Pod względem wizualnym nowy Blade Runner jest fenomenalny. ❞

Ostatnie filmy DENISA VILLENEUVE

Labirynt (Prisoners) - 2013

Wróg (Enemy) - 2014

Sicario (Sicario) - 2015

Nowy początek (Arrival) - 2016

Filmy Promocyjne

Którą wersję „Blade Runner" obejrzeć? Zestawienie różnic.

Dlaczego nadal warto obejrzeć „Blade Runner” z 1982 roku?

Blade Runner 2049: świat między 2019 a 2049

Blade Runner... 2048.

Na Skróty: Łowca Androidów z 1982 roku

Blade Runner - jak osiągnięto operatorskie mistrzostwo

Na progu świata Łowcy Androidów

plakat-blade-runner-2049

Syntetyczne organy

Używając komórek macierzystych, naukowcy pracujący w świetnie wyposażonych laboratoriach potrafią wytwarzać ludzkie serce, mózg, nerki i jelita. Na razie służą one jako materiał do lepszego poznania funkcjonowania stworzonych przez naukowców organów i na potrzeby dydaktyczne. Wykształcone w laboratoriach organy są niezwykle uproszczonymi wersjami prawdziwych, działających wewnątrz naszych organizmów.

patryk-vega

Bioniczne ręce i nogi

Wszystko za sprawą bioniki, która bada budowę i zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu i stara się przeszczepić je na grunt techniki. Tak powstają bioniczne kończyny - protezy, które sprawnością dorównują naszym własnym kończynom. Nogi potrafią: chodzić, biegać, pokonywać schody. Ręce - łapać kubek, pisać na klawiaturze, przekręcać klucz w drzwiach. Najbardziej zaawansowane modele nawet z zewnątrz przypominają już ludzkie ciało. Tylko ciągle kosztują fortunę.

plakat-blade-runner-2049

Bioniczne oczy

W 2010 r. Robert Greenberg, dyrektor zarządzający Second Sight, pokazał światu żywą protezę siatkówki i przywrócił nadzieję na widzenie pacjentom pozbawionym wzroku. Była to pierwsza wersja oka Argus II Bionic Eye. W ubr NHS zadeklarowało, że podaruje bioniczne oczy 10 pacjentom. Zasada widzenia opiera się na przechwytywaniu światła przy użyciu mini-kamery osadzonej w okularach noszonych przez pacjenta. Następnie jest ono przekształcane w impulsy elektryczne i transportowane na elektrody przymocowane do siatkówki. Dzięki tej technologii pacjent wychodzi z życia w „ciemności”.

patryk-vega

Transplantacja głowy

Na początku 2017 roku, włoski naukowiec Sergio Canavero wraz zespołem chińskich lekarzy chirurgów ogłosił światu, że dokonał z sukcesem transplantacji głowy szczura z jednego ciała małego gryzonia do drugiego. Obecnie przeniesienie ludzkiej głowy jest niewykonalne ale kto wie czy za kilka lat tego typu operacje nie będą wykonywane w laboratoriach medycznych?

❝ RogerEbert.com: Jeden z najbardziej filozoficznie głębokich i ambitnych filmów science-fiction wszech czasów. ❞