IMDB

DVD
Pociąg (Kanon Filmów Polskich: Klasyka) (digibook) [DVD]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Obyczajowe | Dramaty | Thrillery
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray, Lata 50-te na DVD
Seria Kanon Filmów Polskich
Reżyseria Jerzy Kawalerowicz
Obsada Leon Niemczyk, Witold Skaruch, Zygmunt Zintel więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Wajda, Krauze, Polański, Morgernstern - to nazwiska, które rozsławiły polską kinematografię w świecie. Reżyserzy, tworzący filmy, obok których obojętnie nie da się przejść. Kino dramatyczne, kino ważne społecznie, kino z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi - filmy sprzed lat kilkudziesięciu, inne sprzed kilku - wszystkie zdobyły uznanie zarówno krytyków i wielkie zainteresowanie widzów, którzy plasują te właśnie tytuły na czołowych miejscach we wszelkich rankingach na najlepsze filmy polskie.

Wydania DVD "Klasyki kina polskiego" zostaną wzbogacone tekstami - komentarzami do filmów autorstwa znanych i cenionych filmoznawców i wykładowców szkół filmowych. Publikacje zawierać będą wiele cennych informacji dotyczących okoliczności powstawania filmów, które pozwolą być może z innej perspektywy spojrzeć na pozornie świetnie znany tytuł.

Filmy z kolekcji "Kanon Filmów Polskich" zawierać będą również wersje z napisami angielskimi i polskimi dla niedosłyszących, a w wielu przypadkach również francuskimi, rosyjskimi czy niemieckimi.

Wszystkie pozycje z kolekcji będą wydane w jednolitej szacie graficznej - nowoczesnej i spójnej wizerunkowo - a dostępne będą w bardzo atrakcyjnej cenie, konkurencyjnej w stosunku do podobnych produktów dostępnych na rynku.


TOM 3 - POCIĄG

Kameralne studium psychologiczne penetrujące intymne stany uczuciowe ludzi spędzających noc we wspólnym przedziale wagonu sypialnego, którzy - pochłonięci własnymi dramatami, pozostają wewnętrznie samotni. Kupiony przypadkowo bilet na miejsce sypialne w pociągu z Warszawy na Hel, łączy niespodziewanie młodą kobietę z nieznajomym mężczyzną. Marta ma za sobą jakiś głęboki dramat uczuciowy, Jerzy nie może się otrząsnąć po śmierci kilkunastoletniej pacjentki - samobójczyni - na stole operacyjnym.
EAN 9788362086214
Dział DVD
Data premiery 2011-08-11
Tytuł oryginalny Pociąg
Seria Kanon Filmów Polskich
Kraj Polska
Rok produkcji 1959
Termin premiery kinowej 1959-09-06
Reżyseria Jerzy Kawalerowicz
Scenariusz Jerzy Kawalerowicz, Jerzy Lutowski
Muzyka Andrzej Trzaskowski
Czas trwania 101
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Obraz 4:3
Region DVD 2
Opakowanie digibook
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • polskie (dla niedosłyszących)
  • angielskie
  • niemieckie
  • francuskie
  • rosyjskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 2.0 polski