IMDB

DVD
Ostatnia Rodzina (booklet) [DVD]

3372

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99zł
Paczka w RUCHu499
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 11 godzin i 5 minut,
a otrzymasz produkt już jutro !

Sprawdź warunki
Kategoria Dramaty (polskie)
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray
Reżyseria Jan P. Matuszynski
Obsada Andrzej Chyra, Andrzej Seweryn, Elżbieta Karkoszka więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis "Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali - MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie?

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

Producentem "Ostatniej Rodziny" jest studio Aurum Film ("Carte Blanche"). Koproducentami są HBO Europe, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Lightcraft i Universal Music Polska. Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński, twórca wielokrotnie nagradzanego na całym świecie dokumentu "Deep Love"; autorem zdjęć jest Kacper Fertacz, laureat wielu nagród za zdjęcia do filmu "Hardkor Disko". Za charakteryzację odpowiada Tomasz Matraszek ("Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Katyń", "Karbala") oraz Anna Gorońska ("Zaćma", "Karbala", "Służby specjalne"), za kostiumy Emilia Czartoryska ("Noc Walpurgi"), montażystą jest Przemysław Chruścielewski ("Deep Love"), zaś scenografia to dzieło Jagny Janickiej ("Pod Mocnym Aniołem"). "Ostatnia Rodzina" powstała na podstawie scenariusza Roberta Bolesto ("Córki Dancingu", "Hardkor Disko") - tekstu, który dostał się do finału konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (obecnie znanego jako Script Pro).

"Ten film zrobi furorę"
Kino, Tadeusz Sobolewski
EAN 9788392933168
Dział DVD
Data premiery 2017-02-09
Tytuł oryginalny Ostatnia rodzina / The Last Family
Kraj Polska
Rok produkcji 2016
Termin premiery kinowej 2016-09-30
Reżyseria Jan P. Matuszynski
Scenariusz Robert Bolesto
Muzyka Atanas Valkov
Czas trwania 117
Dodatki bezpośredni dostęp do scen, menu interaktywne
Obraz 16:9, 2,40:1 anamorficzny
Region DVD 2
Standard video PAL
Opakowanie booklet
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • angielskie
  • polskie (dla niedosłyszących)
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Audiodeskrypcja dla osób niewidzących polski