IMDB

DVD
Nóż w wodzie (Kanon Filmów Polskich: Klasyka) (booklet) [DVD]

3999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 2 godzin 1 minuty,
a otrzymasz produkt już jutro!

Sprawdź warunki
Kategoria Thrillery | Dramaty (polskie)
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray, Lata 60-te na DVD
Seria Kanon Filmów Polskich
Reżyseria Roman Polanski, Roman Polański
Obsada Leon Niemczyk, Roman Polanski, Zygmunt Malanowicz więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Wajda, Krauze, Polański, Morgernstern - to nazwiska, które rozsławiły polską kinematografię w świecie. Reżyserzy, tworzący filmy, obok których obojętnie nie da się przejść. Kino dramatyczne, kino ważne społecznie, kino z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi - filmy sprzed lat kilkudziesięciu, inne sprzed kilku - wszystkie zdobyły uznanie zarówno krytyków i wielkie zainteresowanie widzów, którzy plasują te właśnie tytuły na czołowych miejscach we wszelkich rankingach na najlepsze filmy polskie.

Wydania DVD "Klasyki kina polskiego" zostaną wzbogacone tekstami - komentarzami do filmów autorstwa znanych i cenionych filmoznawców i wykładowców szkół filmowych. Publikacje zawierać będą wiele cennych informacji dotyczących okoliczności powstawania filmów, które pozwolą być może z innej perspektywy spojrzeć na pozornie świetnie znany tytuł.

Filmy z kolekcji "Kanon Filmów Polskich" zawierać będą również wersje z napisami angielskimi i polskimi dla niedosłyszących, a w wielu przypadkach również francuskimi, rosyjskimi czy niemieckimi.

Wszystkie pozycje z kolekcji będą wydane w jednolitej szacie graficznej - nowoczesnej i spójnej wizerunkowo - a dostępne będą w bardzo atrakcyjnej cenie, konkurencyjnej w stosunku do podobnych produktów dostępnych na rynku.


TOM 6 - NÓŻ W WODZIE

Fabularny debiut Romana Polańskiego. Polski kandydat do Oscara w 1964 roku

Dramat psychologiczny rozgrywający się między trzema osobami w pozasezonowym pejzażu mazurskich jezior. Znany dziennikarz sportowy, jadąc z żoną na jednodniowy rejs jachtem, zabiera młodego autostopowicza. Stara się olśnić chłopaka pozycją materialną, doświadczeniem życiowym, także żoną - zaprasza go na pokład jachtu. Na pozerstwo dziennikarza autostopowicz odpowiada postawą "młodego gniewnego", ukrywając rozpaczliwą zazdrość i pragnienie posiadania takiego samochodu, jachtu, dziewczyny i... dużych pieniędzy. Powoli, krok po kroku, dochodzi do dramatycznego finału...
EAN 9788362086252
Dział DVD
Data premiery 2011-08-11
Tytuł oryginalny Nóż w wodzie
Seria Kanon Filmów Polskich
Kraj Polska
Termin premiery kinowej 1962-03-09
Rok produkcji 1961, 1962
Reżyseria Roman Polanski, Roman Polański
Scenariusz Roman Polanski, Jerzy Skolimowski, Jakub Goldberg
Muzyka Krzysztof Komeda
Studio ZF Kamera
Nominacje do Oscara 1
Czas trwania 90
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Obraz 4:3
Region DVD 2
Opakowanie booklet
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • polskie
  • angielskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 2.0 polski