IMDB

DVD
Niewinni czarodzieje (Kanon Filmów Polskich: Klasyka) (booklet) [DVD]

9999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Paczka w RUCHu799
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 2 dni 9 godzin 32 minut,
a otrzymasz produkt już w wtorek !

Sprawdź warunki
Kategoria Dramaty | Dramaty (polskie)
Powiązania Andrzej Wajda, Lata 60-te na DVD, Filmy polskie na DVD i Blu-ray
Seria Kanon Filmów Polskich
Reżyseria Andrzej Wajda
Obsada Roman Polanski, Tadeusz Łomnicki, Tadeusz Lomnicki więcej
Polska wersja
Napisy
Dźwięk
Opis Wajda, Krauze, Polański, Morgernstern - to nazwiska, które rozsławiły polską kinematografię w świecie. Reżyserzy, tworzący filmy, obok których obojętnie nie da się przejść. Kino dramatyczne, kino ważne społecznie, kino z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi - filmy sprzed lat kilkudziesięciu, inne sprzed kilku - wszystkie zdobyły uznanie zarówno krytyków i wielkie zainteresowanie widzów, którzy plasują te właśnie tytuły na czołowych miejscach we wszelkich rankingach na najlepsze filmy polskie.

Wydania DVD "Klasyki kina polskiego" zostaną wzbogacone tekstami - komentarzami do filmów autorstwa znanych i cenionych filmoznawców i wykładowców szkół filmowych. Publikacje zawierać będą wiele cennych informacji dotyczących okoliczności powstawania filmów, które pozwolą być może z innej perspektywy spojrzeć na pozornie świetnie znany tytuł.

Filmy z kolekcji "Kanon Filmów Polskich" zawierać będą również wersje z napisami angielskimi i polskimi dla niedosłyszących, a w wielu przypadkach również francuskimi, rosyjskimi czy niemieckimi.

Wszystkie pozycje z kolekcji będą wydane w jednolitej szacie graficznej - nowoczesnej i spójnej wizerunkowo - a dostępne będą w bardzo atrakcyjnej cenie, konkurencyjnej w stosunku do podobnych produktów dostępnych na rynku.


TOM 5 - NIEWINNI CZARODZIEJE

Studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On - to młody lekarz sportowy, "po godzinach" jazzman w piwnicy muzycznej. Wygórowanych ambicji nie ma, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ma swoje sposoby budowania pewności siebie - tleni włosy, zachowuje się swobodnie, jeździ na motocyklu, jego kawalerka to pusta nora pełniąca funkcję pokoju z różnymi trofeami i fotografią Einsteina. Ona - to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana. W miarę upływu czasu beztroska erotyczna gra przeradza się w rozbieranego pokera. W grze w "zapałki" stawka jest wysoka: jeśli dziewczyna przegra, odda się Bazylemu. Cynizm, nonszalancja, swoboda obyczajowa bohaterów są jedynie maską, pod którymi kryją się normalne ludzkie uczucia lub chociażby tęsknota za nimi.
EAN 9788362086245
Dział DVD
Data premiery 2011-08-11
Tytuł oryginalny Niewinni czarodzieje
Seria Kanon Filmów Polskich
Kraj Polska
Termin premiery kinowej 1960-12-17
Rok produkcji 1960
Reżyseria Andrzej Wajda
Scenariusz Jerzy Skolimowski, Jerzy Andrzejewski
Muzyka Krzysztof Komeda
Czas trwania 83
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Obraz 4:3
Region DVD 1, 2, 3, 4, 5, 6
Opakowanie booklet
Liczba nośników [1xDVD]
Napisy
  • angielskie
Dźwięk
  • Dolby Digital 2.0 polski