KSIĄŻKA
Nauka o klimacie - Marcin Popkiewicz, Szymon Malinowski, Aleksandra Kardaś [KSIĄŻKA]

5048

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Paczka w RUCHu799
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 4 godzin 2 minut,
a otrzymasz produkt już jutro !

Sprawdź warunki
Kategoria Pozostałe
Autor Marcin Popkiewicz, Szymon Malinowski, Aleksandra Kardaś
Ilość stron 544
Okładka twarda
Opis

Książkę napisali redaktorzy portalu \"Nauka o klimacie\", uznanego

w konkursie PAP i MNiSW w 2018 roku za \"najlepszy zespół popularyzujący naukę w Polsce\", laureaci konkursu \"Dziennikarze dla Klimatu\".

Globalne ocieplenie to temat bardzo \"gorący\", wywołujący emocje i ożywione dyskusje: od rozmów w gronie znajomych po wystąpienia polityków w ogólnopolskich mediach. W dyskusjach tych napotkać można wiele niezrozumienia, wyobrażeń odległych od stanu wiedzy naukowej i mitów klimatycznych, wypowiadanych z niezmąconą pewnością siebie na zasadzie \"na czym jak na czym, ale na klimacie to każdy się zna\".

Nauka o klimacie - jak każda dziedzina współczesnej nauki - jest bardzo rozbudowana i kompetentne wypowiadanie się w jej zakresie wymaga sporej wiedzy. Znajdziemy ją w \"Nauce o klimacie\", zgrabnie łączącej przystępną formę książki popularnonaukowej z poziomem merytorycznym podręcznika akademickiego.

Znakomicie napisana i przystępna książka na temat, który budzi powszechne zainteresowanie. Brakowało takiej pozycji na polskim rynku wydawniczym. Kompetentni autorzy przedstawili nawet najbardziej złożone zagadnienia z lekkością i polotem, nie tracąc wysokiego poziomu i naukowej ścisłości. Must read dla każdego, kto interesuje się problematyką klimatu i jego zmian.

prof. dr hab. Zbigniew Kundzewicz, członek-korespondent PAN, hydrolog i klimatolog z Instytutu Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu

EAN 9788381108010
Dział KSIĄŻKA
Data premiery 2019-01-09
ISBN 978-83-8110-801-0
Autor Marcin Popkiewicz, Szymon Malinowski, Aleksandra Kardaś
Wydanie 2
Rok wydania 2019
Ilość stron 544
Okładka twarda
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Szerokość (razem z opakowaniem) 143
Wysokość (razem z opakowaniem) 30
Długość (razem z opakowaniem) 223