KSIĄŻKA
Kroniki Amberu T.2 - Roger Zelazny [KSIĄŻKA]

Artykuł niedostępny

Powiadom gdy będzie dostępny

Kategoria Zagraniczne
Autor Roger Zelazny
Ilość stron 763
Okładka miękka
Opis Zielone oczy, ciemne włosy, łuskowe rękawice, miecz przy boku i peleryna spięta klamrą. Tak wyglądał Corwin, książę Amberu. Przeżył kilkaset lat na Ziemi, walczył o tron prawdziwego świata, ale teraz słuch o nim zaginął? Do Corwina podobny jest jego syn, Merlin, który, wciąż rozdarty między Amberem i Chaosem, poszukując swego przeznaczenia, zajął miejsce ojca na dworze Amberu.

Oto drugi wolumin cyklu "Amber", w którym jesteśmy zaledwie cieniami ludzi żyjących w Amberze, prawdziwym świecie, tak jak nasz świat jest jedynie ułomnym odbiciem, cieniem rzucanym przez wspaniały Amber.

Cykl Rogera Zelazny'ego o Amberze zaliczany jest do najściślejszego kanonu literatury fantastycznej wszech czasów i stawiany obok Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, "Diuny" Franka Herberta, "Fundacji" Isaaca Asimova czy "Ziemiomorza" Ursuli K. Le Guin.
Dzięki nieokiełznanej wyobraźni, umiejętnemu połączeniu wątków zaczerpniętych z tradycyjnej fantasy z elementami nowoczesnego science fiction przedwcześnie zmarły w 1995 roku Roger Zelazny, współtwórca tzw. nowej fali w fantastyce, zdobywca wielu renomowanych wyróżnień, w tym sześciokrotnie Hugo Award, trzykrotnie Nebula Award i dwukrotnie Locus Award, uważany jest powszechnie za prekursora wielu popularnych obecnie odmian fantastyki.
EAN 9788375062519
Dział KSIĄŻKA
ISBN 978-83-7506-251-9
Autor Roger Zelazny
Tłumaczenie Piotr W. Cholewa
Rok wydania 2010
Wydawca Zysk i S-ka
Ilość stron 763
Okładka miękka
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Wymiary 155 x 235 mm
Długość (razem z opakowaniem) 235
Szerokość (razem z opakowaniem) 155
Wysokość (razem z opakowaniem) 32