Wyjątkowa kolekcja polskich filmów fabularnych Studia Filmowego TOR

✔ 25 tytułów, a wśród nich kultowy Rejs w jakości DVD i Blu-Ray

✔ Unikalny pakiet steelbook 25xDVD + 25xBD na 50-lecie SF TOR

✔ Wszystkie filmy po rekonstrukcji cyfrowej

✔ Płyty w jakości HD, dźwięk Dolby Digital, napisy w języku angielskim

Steelbook polskiej klasyki filmowej SF TOR

Steelbook - pakiet zrekonstruowanych filmów SF TOR (25 filmów w jakości DVD i 25 w jakości Blu-Ray). Wszystkie zostały poddane obróbce cyfrowej: oczyszczeniu i naprawieniu obrazu i dźwięku. Zakup oferowanego pakietu to nie tylko możliwość wzbogacenia własnej kolekcji, to także przyczynienie się do dania tym filmom drugiego życia w świecie współczesnej technologii.

Przejdź do sklepu

Pakiet złoty polskiej klasyki filmowej SF TOR (25 x Blu-Ray)

Pakiet 25 zrekonstruowanych filmów Studia Filmowego TOR wydanych w jakości Blu-Ray. Celem procesu rekonstrukcji jakim poddano filmy była ochrona dziedzictwa polskiej kinematografii przed zniszczeniem. Poprzez przywrócenie im ich pierwotnej jakości bez ingerowania w wartość artystyczną dzieła rekonstrukcja zapewnia im „drugą młodość”.

Przejdź do sklepu

Pakiet srebrny polskiej klasyki filmowej SF TOR (25 x DVD)

Pakiet 25 zrekonstruowanych filmów SF TOR wydanych w jakości DVD. Wszystkie płyty dedykowane kolekcjonerom i miłośnikom polskiego kina charakteryzują się doskonałym dźwiękiem Digital, świetną jakością obrazu oraz napisami w języku angielskim.

Przejdź do sklepu

Kompilacja hitów Studia Filmowego TOR. Filmy pochodzą z plików poddanych rekonstrukcji cyfrowej.

Kultowa komedia satyryczna, której akcję stanowią improwizowane miniscenki, rejestrowane metodą paradokumentalną rozgrywające się wśród pasażerów wiślanego statku.

Wspomnienia o Krzysztofie Kieślowskim. Na temat współpracy z reżyserem wypowiadają się m.in. Sławomir Idziak i Jerzy Stuhr.

Wywiad z Grażyną Szapołowską na Warszawskim Festiwalu Filmowym z okazji 25 lat od premiery filmu "KRÓTKI FILM O MIŁOŚCI" Krzysztofa Kieślowskiego.

300 Mil Do Nieba - Ostatnia Scena. Jedna z najbardziej wzruszających scen w polskim kinie z przepiękną muzyką autorstwa Michała Lorenca.

Film fabularny w reżyserii Wojciecha Marczewskiego, 1990. Jeden z najważniejszych filmów przełomu politycznego 1989 roku. W rolach głównych wystąpili m.in. Janusz Gajos i Zbigniew Zamachowski.

Reżyserzy SF TOR

Pozostali twórcy to między innymi:

Sławomir Idziak, Antoni Krauze, Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Marcin Koszałka, Magdalena Piekorz, Wojciech Kuczok, Katarzyna Sobańska, Joanna Macha, Piotr Niemyjski.

Filmy w kolekcji

Rejs

1970

Dzieje grzechu

1975

ZAKLĘTE REWIRY

1975

300 mil do nieba

1989

STRUKTURA KRYSZTAŁU

1969

Ryś

1981

Przypadek

1981

Zmory

1978

Życie rodzinne

1971

ŚWIADECTWO URODZENIA

1962

Barwy ochronne

1976

Lekcja martwego języka

1979

ROK SPOKOJNEGO SŁOŃCA

1984

Medium

1985

SZPITAL PRZEMIENIENIA

1978

BLIZNA

1976

KRÓTKI FILM O ZABIJANIU

1987

Constans

1980

Dreszcze

1981

ZAZDROŚĆ I MEDYCYNA

1973

Bez końca

1984

Iluminacja

1973

Spirala

1978

Krótki film o miłości

1988

UCIECZKA Z KINA "WOLNOŚĆ"

1990

Studio filmowe TOR

100 filmów fabularnych

120 godzin seriali telewizyjnych, miniseriali i filmów dokumentalnych

Ponad 211 nagród

Rekonstrukcja

Projekt KinoRP, w ramach którego powstają rekonstrukcje cyfrowe arcydzieł polskiego kina, ma na celu ocalenie dorobku polskiej kinematografii - niegdyś marki doskonale rozpoznawalnej w świecie - poprzez stworzenie cyfrowych kopii wysokiej jakości. Każda z rekonstrukcji cyfrowych filmów to wielomiesięczny projekt, w który zaangażowanych jest kilkudziesięciu profesjonalistów z dziedziny rekonstrukcji obrazu i dźwięku oraz sami twórcy – autorzy zdjęć, reżyserzy i dźwiękowcy.

Pierwszym etapem procesu cyfryzacji jest wybór światłoczułych i magnetycznych materiałów źródłowych do digitalizacji, w wyniku której powstają kopie cyfrowe – oddzielnie obrazu i dźwięku - poddawane następnie rekonstrukcji cyfrowej.

Po potwierdzeniu kompletności materiałów, zeskanowaniu obrazu do postaci pojedynczych klatek filmu w rozdzielczości 2K lub 4K i cyfryzacji dźwięku rozpoczynają się procesy rekonstrukcji cyfrowej, obejmujące stabilizację obrazu, usuwanie zanieczyszczeń i zniekształceń powstałych w procesie starzenia się taśmy filmowej, a także korekcję kolorów.

Równie czasochłonnym procesem jest cyfrowa rekonstrukcja dźwięku, której efektem jest usunięcie uszkodzeń będących wynikiem starzenia się materiałów dźwiękowych, a także synchronizacja dialogów i efektów dźwiękowych oraz korekcja dźwięku, która pozwala na uzyskanie barwy brzmienia nie obarczonego niedociągnięciami technologii czasów, w której była tworzona.

Po zakończeniu wszystkich procesów rekonstrukcji cyfrowej na nowo tworzona jest cyfrowa kopia kinowa filmu. Po zatwierdzeniu kończy się proces rekonstrukcji. W tym samym czasie rozpoczyna się proces archiwizacji wszystkich kopii cyfrowych filmu, które powstały w trakcie procesów cyfryzacji i rekonstrukcji cyfrowej. W przypadku każdego filmu oznacza to archiwizację kilkuset tysięcy plików. Na tym etapie tworzone są także cyfrowe kopie filmu, dedykowane na określone pola eksploatacji – do kin, telewizji, wydawnictw DVD i Blu-ray oraz na potrzeby serwisów VoD.