KSIĄŻKA
Bóg i inne osoby. Próba z zakresu teologii filozoficznej - Stanisław Judycki [KSIĄŻKA]

2369

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Paczka w RUCHu799
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 12 godzin 37 minut,
a otrzymasz produkt już jutro !

Sprawdź warunki
Kategoria Antropologia filozoficzna
Autor Stanisław Judycki
Ilość stron 268
Okładka miękka
Opis

"Bóg i inne osoby" jest próbą filozoficznego rozważenia i ugruntowania niektórych podstawowych przekonań z zakresu religii i teologii chrześcijańskiej. Filozoficzność tej książki polega na tym, że autor stara się sformułować racje na rzecz istnienia Boga, na rzecz konieczności Wcielenia, jak również racje uzasadniające przekonanie o boskości Jezusa z Nazaretu, a racje te nie odwołują się do Objawienia chrześcijańskiego jako do tzw. kontekstu uzasadniania, lecz wyłącznie jako do kontekstu odkrycia. Podejmuje on również zagadnienia filozoficzne dotyczące natury świadomości i natury duszy, żywego ciała ludzkiego, istoty komunikacji między osobami, życia wiecznego, wszechmocy, troistości Boga oraz dziejow osób ludzkich. Na zakończenie prof. Judycki pokazuje, na czym może polegać rozwiązanie problemu cierpienia i zła. Choć każde z tych zagadnień jest dzisiaj przedmiotem osobnych, analitycznie wnikliwych dociekań i dyskusji, to jednak niniejsza książka prezentuje niezwykle cenną syntezę tych problemów.

Książka "Bóg i inne osoby" jest pierwszym tomem z cyklu: Wykłady otwarte z teologii naturalnej im. I.M. Bocheńskiego OP, przewidywany jest 1 tom rocznie.

Prof. dr hab. Stanisław Judycki urodził się w 1954 roku. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Studiował też we Fryburgu Szwajcarskim oraz w Leuven. W 1984 r. obronił doktorat, w 1996 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych, natomiast w 2007 roku tytuł profesora. Jest wykładowcą KUL. Opublikował książki "Intersubiektywność i czas. Przyczynek do dyskusji nad późną fazą poglądów Edmunda Husserla", "Umysł i synteza. Argument przeciwko naturalistycznym teoriom umysłu", "Świadomość i pamięć. Uzasadnienie dualizmu antropologicznego oraz kilkadziesiąt artykułów filozoficznych".

EAN 9788370337407
Dział KSIĄŻKA
ISBN 978-83-7033-740-7
Autor Stanisław Judycki
Ilość stron 268
Okładka miękka
Liczba nośników [1xKSIĄŻKA]
Wysokość (razem z opakowaniem) 10
Szerokość (razem z opakowaniem) 140
Długość (razem z opakowaniem) 210