DVD
Andrzej Wajda Kolekcja: Danton / Korczak / Dyrygent / Kronika Wypadków Miłosnych / Pierścionek Z Orłem W Koronie / Smuga Cienia / Zemsta / Katyń / Tatarak [BOX] [9DVD]

8999

Wysyłamy w 24h

Darmowa wysyłkaKup jeszcze za 99.99zł
Poczta Polska749
Kurier 24h 1499

Zamów w ciągu 1 dnia 12 godzin 47 minut,
a otrzymasz produkt już pojutrze!

Sprawdź warunki
Kategoria Wydania kolekcjonerskie
Powiązania Filmy polskie na DVD i Blu-ray, Lata 70-te na DVD, PROMOCJA, Klasyczne zestawy na PREZENT, Dla Dziadka, Dla Męża, Andrzej Wajda, Dla Dziewczyny, Dla Mamy
Reżyseria Andrzej Wajda
Obsada Gérard Depardieu, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski więcej
Polska wersja
Dźwięk
Opis Dziewięć wielokrotnie nagradzanych produkcji Mistrza polskiego kina, nowatora w dziedzinie języka filmowego, zdobywcy nagrody Akademii Filmowej - Andrzeja Wajdy - po raz pierwszy w niezwykłej kolekcji dla prawdziwych miłośników kina i talentu wielkiego reżysera.

DANTON
Czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Jeden z jej przywódców, Danton, zostaje oskarżony o zdradę i spisek przeciwko krajowi.

KORCZAK
Rok 1936. Doktor Korczak (Wojciech Pszoniak), który prowadzi popularne pogadanki radiowe, zostaje wezwany do szefa i dowiaduje się, że jego audycja została zdjęta z anteny. Rozczarowany tym przejawem antysemityzmu, poświęca się całkowicie pracy wychowawczej. Prowadzi sierociniec dla dzieci żydowskich, wykłada w Akademii Medycznej. Wybucha wojna. W czasie obrony Warszawy doktor Korczak pełni funkcję lekarza wojskowego. Po kapitulacji wraca do swego sierocińca, który wkrótce zostaje przeniesiony do getta.

DYRYGENT
Młoda skrzypaczka Marta będąc na stypendium w Nowym Jorku poznaje słynnego dyrygenta Johna Lasockiego, którego łączyła przed laty wielka miłość z jej matką. Pod wpływem tego spotkania w Lasockim odżywają wspomnienia dawnego uczucia. Postanawia przyjechać do Polski, by w rodzinnym mieście Marty poprowadzić wykonanie V symfonii Beethovena.

PIERŚCIONEK Z ORŁEM W KORONIE
Powstanie w Warszawie dobiega końca. Dwudziestoletni Marcin (Rafał Królikowski) przejmuje dowództwo oddziału z rąk majora Steinerta (Piotr Bajor). Rozkazuje swoim ocalałym żołnierzom zdjąć mundury i opuścić miasto z cywilami.

KRONIKA WYPADKÓW MIŁOSNYCH
Lato 1939 roku. Witek zakochuje się pierwszą młodzieńczą miłością w Alinie, córce pułkownika Nałęcza. Powoli udaje mu się przełamać jej opory i zdobyć serce... O uczucie Witka stara się Greta, córka niemieckiego pastora Bauma.

SMUGA CIENIA
Scenariusz do filmu powstał na motywach powieści Josepha Conrada. Młody i niedoświadczony oficer marynarki handlowej Conrad - Polak z pochodzenia, obejmuje po raz pierwszy dowództwo statku handlowego. Ma przyprowadzić z Bangkoku do Singapuru statek, którego kapitan niespodziewanie umarł. Okazuje się, że statek jest zaniedbany, załoga niezdyscyplinowana.

TATARAK
Tatarak, film oparty na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza, wydaje się na początku subtelną i wzruszającą historią o niemożliwej miłości, jednak Andrzej Wajda idzie dalej, tworząc wielowymiarową opowieść o miłości, która przychodzi za późno, i o śmierci, która zawsze przychodzi za wcześnie.

ZEMSTA
Tę historię zna chyba każdy. Cześnik Raptusiewcz, mieszkający po sąsiedzku ze znienawidzonym Rejentem Milczkiem, pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną (głównie z uwagi na jej majątek). Świadom swoich braków, Cześnik wzywa na pomoc Papkina, podającego się za pożeracza serc niewieścich i wielkiego bohatera, a w rzeczywistości będącego tchórzem i pyszałkiem.

KATYŃ
Opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Obraz tragedii nieświadomych zbrodni kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci. Bezkompromisowe rozliczenie kłamstwa, które miało kazać Polsce zapomnieć o swoich bohaterach.
EAN 5900058133543
Dział DVD
Data premiery 2014-01-16
Kraj Polska
Rok produkcji 1983, 2002, 1976, 2009, 2007, 1980, 1990, 1979, 1986, 1992, 1982
Reżyseria Andrzej Wajda
Studio ZF X
Dodatki bezpośredni dostęp do scen
Region DVD 1, 2, 3, 4, 5, 6
Opakowanie BOX
Liczba nośników [9xDVD]
Długość (razem z opakowaniem) 190
Szerokość (razem z opakowaniem) 145
Wysokość (razem z opakowaniem) 25
Dźwięk
  • Dolby Digital 5.1 polski
  • Dolby Digital 2.0 polski